اکران فیلم «دستهای سنگی» روایت مبارزات مشت زن پانامایی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اکران فیلم «دستهای سنگی» روایت مبارزات مشت زن پانامایی

فیلم پرحادثه «دستهای سنگی»، مبارزات و زندگی روبرتو دوران، مشت زن پانامایی را بر پرده سینما زنده می کند. در این فیلم زندگینامه ای ادگار رامیرز، بازیگر ونزوئلایی شخصیت روبرتو دوران و رابرت دنیرو در نقش مربی او ظاهر می شوند.

پس از اولین نمایش در جشنواره کن امسال، اکران «دستهای سنگی» اول شهریور در نیویورک افتتاح شد. ادگار رامیرز ستاره فیلم می گوید: «مشت زنی در واقع پس زمینه فیلم است، می توانست هر ورزشی باشد. این یک داستان جهانی و انسانی است.»

آشر، خواننده آمریکایی در نقش «شوگر» حریف روبرتو دوران ظاهر می شود. او که در نوشتن موسیقی تیتراژ و فیلمنامه نیز مشارکت داشته است می گوید: «هر فیلم بزرگ و هر لحظه تاریخی یک ترانه دارد. موسیقی مهمترین وسیله برقراری ارتباط بین احساس و زمان است. امیدورام ترانه ای که ساختیم این فیلم فوق العاده را کاملتر کند. من موسیقی فیلم راکی و کسانی که برای فیلم هایی مشت زنی کار کرده اند را می شناسم. هدف من رویکرد متفاوتی بود چیزی که دربرگیرنده فرهنگ لاتین و آمریکایی باشد.»

صرف نظر از موفقیت فیلم در گیشه، این فیلم نقشی خیره کننده برای رابرت دنیرو بازیگر ۷۳ ساله رقم زده است. فیلم «دستهای سنگی» از پنجم شهریور در سینماهای آمریکا و بتدریج در کشورهای دیگر اکران می شود.