«سگ های جنگی»: روایت تجارت و سود دلالهای اسلحه از جنگ

«سگ های جنگی»: روایت تجارت و سود دلالهای اسلحه از جنگ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم پرحادثه و جنایی «سگ های جنگی» (War Dogs) داستان دو دوست در شهر میامی را به تصویر می کشد که با استفاده از جنگ در عراق وارد معامله تسلیحاتی با دولت آمریکا می…

آگهی

فیلم پرحادثه و جنایی «سگ های جنگی» (War Dogs) داستان دو دوست در شهر میامی را به تصویر می کشد که با استفاده از جنگ در عراق وارد معامله تسلیحاتی با دولت
آمریکا می شوند. این دو دلال تسلیحات بزودی تجارت کلان برای تامین تجهیزات نظامی سربازان آمریکایی در افغانستان بدست می گیرند و با چهره های مشکوک در دولت آمریکا رودر رو می شوند.

جونا هیل، بازیگر نقش اصلی فیلم می گوید: «داستان فیلم به حدی وحشتناک است که باور نمی کنیم واقعیت دارد. جالب این که اگر فیلمنامه آن تخیلی بود شاید کسی حاضر نمیشد فیلم آن را بسازد زیرا کسی باور نمی کند چنین چیزی واقعا اتفاق بیفتد. به نظر من این واقعیت، وجه دیگری از رویایی آمریکایی و دیوانگی شخصیت ها را نشان می دهد.»

فیلم بر اساس مقاله ای افشاگر که در مجله آمریکایی رولینگ استون به چاپ رسید ساخته شده است. تاد فیلیپس و جونا هیل در نمایش ویژه فیلم در لندن حضور داشتند. تاد فیلیپس، کارگردان فیلم می گوید هدف او پرداختن به جنبه های مالی در جنگ و بحران های منطقه ای است. او افزود: «بدیهی است که در کشورهای مختلف در ارتباط با جنگ و تجارت تسلیحات منافع مالی بسیار کلانی وجود دارد. فیلم های زیادی درباره جنگ و سربازان و از جان گذشتگی آنها ساخته شده است. ولی در باره پول های هنگفتی که عده ای اندک از راه جنگ به جیب می زنند فیلم های زیادی ساخته نشده است.»

فیلم از اسامی مطرح در صنعت سینمای از جمله تهیه کنندگان و ناشران آن بهره می برد. فیلم «سگ های جنگی» از ۲۷ مرداد، ۱۸ اوت در تاریخ های مختلف در سینماهای دنیا اکران می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد