فلوانس فاستر جنکینز، چگونه بدترین خواننده اپرای دنیا به شهرت رسید؟

فلوانس فاستر جنکینز، چگونه بدترین خواننده اپرای دنیا به شهرت رسید؟
نگارش از Euronews

مریل استریپ، بازیگر و هنرمند شاخص سینمای آمریکا شخصیت دیگری را بر پرده نقره ای زنده می کند، شخصیتی واقعی به نام فلورانس فاستر جنکینز. او زنی ثروتمند و خواننده ای بد صدا است که با پشتکار رویای خوانندگی در نیویورک دهه چهل میلادی را دنبال می کند. شوهر بریتانیایی اشراف زاده اش برای حمایت از او، حقیقت را از همسرش پنهان می کند.

مریل استریپ در باره شخصیت فیلم می گوید: «من همیشه نقش هایم را با انرژی و نشاط بازی می کنم. ولی این شخصیت در زندگیش مشکلات و چالش های زیادی داشت. با وجود شوهر هنر دوست و هنر پرور، به رغم همه مشکلات مثل یک سرباز پافشاری می کرد که برای من الهام بخش بود. غم و غصه ای در زندگی نداشت.»

داستان فیلم سال ۱۹۴۱ و با آماده شدن فلورانس جنکینز برای اجرای عمومی اپرا شروع می شود. مریل استریپ، بازیگری با سه اسکار این شخصیت معروف دوره جنگ جهانی دوم در نیویورک و همچنین شیفتگی و بی استعدادی او در خوانندگی را با مهارت به تصویر کشیده است. فلورانس فاستر جنکینز تصور می کند یک پدیده آواز است و همسرش با بازی هیو گرانت، بازیگر بریتانیایی او را در این توهم نگه می دارد.

فیلم «فلورانس فاستر جنکینز»(Florence Foster Jenkins) روایتی از شیفتگی و پیگیری رویاها بی توجه به عقیده دیگران، در سینماهای دنیا در اکران است.