Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

انیمیشن مستند از زندگی الهام بخش کودک مبتلا به اوتیسم تا بزرگسالی

انیمیشن مستند از زندگی الهام بخش کودک مبتلا به اوتیسم تا بزرگسالی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم مستند «زندگی پویانمایی شده» روایت واقعی کودک سه ساله ای است که ناگهان به سکوت می رود.

آگهی

فیلم مستند «زندگی پویانمایی شده» روایت واقعی کودک سه ساله ای است که ناگهان به سکوت می رود. اوئن به بیماری اوتیسم مبتلا شد ولی خانواده شیوه بخصوصی برای برقراری ارتباط با او کشف کردند و آن غرق شدن در دنیای فیلم های انیمیشن های دیسنی بود.

این فیلم انیمیشن با الهام از کتاب خاطرات پدر اوئن ساخته شده است و داستان رشد چشمگیر اوئن و همچنین قدرت فیلم و داستان برای ارتباط بین انسان ها را به تصویر می کشد.

راس ساسکیند، پدر اوئن می گوید: «اوئن سالها در سکوت بود، جزء توده بی مصرف جامعه و غیر قابل آموزش شمرده می شد. می گفتند: «امید چندانی نداشته باش» ممکن است هیچوقت حرف نزند و در نهایت آسایشگاهی بشود.اوئن ناگهان شکفته شد و بقول خودش قهرمان درونی اش را کشف کرده است.»

اوئن به نوعی از اوتیسم مبتلا بود که در اوایل کودکی بروز می کند. فیلم زندگی اوئن در مسیر خود، پایان مدرسه، زندگی مستقل، پیدا کردن و از دست دادن دوست دختر و کار در سالن سینما را نشان می دهد.

خانواده ساسکیند با باز کردن زندگیشان در کتاب و فیلم، مردم را به درک بهتر پسرشان و این بیماری دعوت می کنند. آقای ساسکیند می افزاید: «مسئله این است که آیا کتابی که ما نوشتیم و حال به فیلم تبدیل شده می توانست ۱۵ سال پیش که بیماری اوتیزم اوئن تشخیص داده شد به ما کمک کند، زمانی که ترس و گیجی و نگرانی زندگی را به جهنم تبدیل کرد و آینده ای متصور نبود؟ بله حتما می توانست.»

فیلم مستند «زندگی پویانمایی شده» (Life Animated) پس از نمایش موفقیت آمیز در ده ها جشنواره با حضور اوئن ۲۵ ساله و استقبال منتقدین اکنون در آمریکا در اکران است و ماه دسامبر در سینماهای بریتانیا نمایش داده می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد