اکران فیلم دانمارکی «کمون» در بریتانیا

اکران فیلم دانمارکی «کمون» در بریتانیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

توماس وینتربرگ، کارگردان سرشناس دانمارکی در جدیدترین فیلم خود به دهه ۷۰ میلادی بر می گردد.

توماس وینتربرگ، کارگردان سرشناس دانمارکی در جدیدترین فیلم خود به دهه ۷۰ میلادی بر می گردد. فیلم «کمون» با شرکت دو بازیگر معروف دانمارک داستان زوجی است که تصمیم می گیرند شیوه زندگی شان را تغییر داده و ساختار کمونی یا اشتراکی به آن بدهند.

آگهی

این کمدی تیره بر اساس داستانی خیالی نوشته شده است ولی کارگردان ۴۹ ساله دانمارکی که زندگی در کمون را به خاطر می آورد می گوید: «اصولی مانند با هم بودن و شریک شدن جای خود را به آزادی فردی و حق حریم خصوصی داده است. به نظر می رسد این انتخاب مردم در مقیاس کلی است. فکر می کنم دوران شریک بودن و مشارکت به سر آمده است. ولی جای آن خالی است. به نظر من شگفت انگیز بود و معتقدم ارزش های فوق العاده ای هستند.»

وقتی مرد تصمیم می گیرد معشوقه اش را برای زندگی کردن به خانه بیاورد زندگی در کمون پرماجرا می شود. ترینه دیهولم، بازیگر فیلم هم مانند کارگردان در کمون زندگی کرده است. این بازیگر که خرس نقره ای جشنواره برلین را برای بازی در این نقش دریافت کرد می گوید: «من در آپارتمان شریکی با دوستانم زندگی کردم. می خواستم در کمون هم زندگی کنم. شش ماه در دهه هشتاد در کمون دختر خاله ام زندگی کردم. ایده شریکی زندگی کردن را دوست داشتم. حال با همسر و فرزندم زندگی می کنم ولی سعی می کنیم با همسایه ها شام بخوریم و خانواده را بزرگتر کنیم.»

فیلم «کمون» (The Commune) از هشتم مرداد (۲۹ ژوییه) در بریتانیا و چند کشور اروپایی اکران می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد

ژان لوک گدار از بنیانگذاران موج نو سینمای فرانسه و جهان درگذشت

آمازون پرایم با پخش آگهی «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» کنجکاوی هواداران و رسانه‌ها را برانگیخت