Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

«فوتو اسپانیا»؛ اروپا از نگاه عکاسان کشورهای مختلف

«فوتو اسپانیا»؛ اروپا از نگاه عکاسان کشورهای مختلف
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نمایشگاه سالانه عکاسی اسپانیا موسوم به «فوتو اسپانیا» (PHotoEspaña) با آثاری از ۳۰۰ عکاس از ۳۰ کشور جهان در شهر مادرید به روی عموم گشوده شده…

آگهی

نمایشگاه سالانه عکاسی اسپانیا موسوم به «فوتو اسپانیا» (PHotoEspaña) با آثاری از ۳۰۰ عکاس از ۳۰ کشور جهان در شهر مادرید به روی عموم گشوده شده است.

نمایشگاه امسال بویژه به تصاویری از اروپا اختصاص داده شده است. بخشی از این نمایشگاه به فاصله سالهای ۱۹۷۹ تا ۱۹۸۹ از هنگام روی کار آمدن مارگارت تاچر، نخست وزیر اسبق بریتانیا تا فرو ریختن دیوار برلین می پردازد.

ماریا گارسیا یلو مدیر این نمایشگاه می گوید: «مضمون نمایشگاه ۲۰۱۶ “اروپاها” است زیرا به این نتیجه رسیدیم که تنها یک اروپا وجود ندارد. چندین اروپای متفاوت با واقعیتها و چهره های مختلف وجود دارد. با این حال در این آثار احساس مشترک وابسته بودن به یک سرزمین و یک فرهنگ که همان فرهنگ اروپایی است، دیده می شود.»

مجموعه های متفاوت از آثار عکاسان کشورهای مختلف دوران گذار از گذشته به اکنون و آینده را نشان می دهد. چیدمان آثار به گونه ای است که بیننده با جنبه های مختلف اجتماعی، جغرافیایی، سیاسی، اقتصادی و در نهایت آفرینشگری هنرمندانه در اروپا رویارو شود. در این نمایشگاه همچنین می توان عکسهایی مربوط به زندگی مهاجران را در دهه های گذشته مشاهده کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تور میلیارد دلاری تیلور سوئیفت به قاره اروپا رسید

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان