«فوتو اسپانیا»؛ اروپا از نگاه عکاسان کشورهای مختلف

«فوتو اسپانیا»؛ اروپا از نگاه عکاسان کشورهای مختلف
نگارش از Euronews

نمایشگاه سالانه عکاسی اسپانیا موسوم به «فوتو اسپانیا» (PHotoEspaña) با آثاری از ۳۰۰ عکاس از ۳۰ کشور جهان در شهر مادرید به روی عموم گشوده شده…

نمایشگاه سالانه عکاسی اسپانیا موسوم به «فوتو اسپانیا» (PHotoEspaña) با آثاری از ۳۰۰ عکاس از ۳۰ کشور جهان در شهر مادرید به روی عموم گشوده شده است.

نمایشگاه امسال بویژه به تصاویری از اروپا اختصاص داده شده است. بخشی از این نمایشگاه به فاصله سالهای ۱۹۷۹ تا ۱۹۸۹ از هنگام روی کار آمدن مارگارت تاچر، نخست وزیر اسبق بریتانیا تا فرو ریختن دیوار برلین می پردازد.

ماریا گارسیا یلو مدیر این نمایشگاه می گوید: «مضمون نمایشگاه ۲۰۱۶ “اروپاها” است زیرا به این نتیجه رسیدیم که تنها یک اروپا وجود ندارد. چندین اروپای متفاوت با واقعیتها و چهره های مختلف وجود دارد. با این حال در این آثار احساس مشترک وابسته بودن به یک سرزمین و یک فرهنگ که همان فرهنگ اروپایی است، دیده می شود.»

مجموعه های متفاوت از آثار عکاسان کشورهای مختلف دوران گذار از گذشته به اکنون و آینده را نشان می دهد. چیدمان آثار به گونه ای است که بیننده با جنبه های مختلف اجتماعی، جغرافیایی، سیاسی، اقتصادی و در نهایت آفرینشگری هنرمندانه در اروپا رویارو شود. در این نمایشگاه همچنین می توان عکسهایی مربوط به زندگی مهاجران را در دهه های گذشته مشاهده کرد.

مطالب مرتبط