«سیک هاوس» محصول جدیدترین تحول در فیلمسازی با «اسنپ چت»

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
«سیک هاوس» محصول جدیدترین تحول در فیلمسازی با «اسنپ چت»

این ممکن است شیوه جدید و تحولی تازه در فیلمسازی باشد. «سیک هاوس» (Sickhouse) فیلم ترسناکی با شرکت آنا رووست، یکی از ستاره های شبکه های اجتماعی با دو و نیم میلیون دنباله رو (فالوئر) است. این فیلم کامل طی پنج روز با آیفون فیلمبرداری شده و شامل«اسنپ چت» ۱۰ ثانیه ای است که در حساب «اسنپ چت» آنا رووست گرفته شده است.

در این فیلم، گروهی از دوستانی که شیفته شبکه های اجتماعی هستند به جنگل می روند تا حس تنهایی و بی کسی را تجربه کنند و آن را به شیوه «اسنپ چت» ثبت می کنند. «اسنپ چت» ابزار آنلاین ارسال پیام و تصویر همزمان است که محتوای آن پس از ۲۴ ساعت خودبخود حذف می شود.

آندرا روست، بازیگر، می گوید: «کار عجیبی بود زیرا اول حس نمی کردم بازی می کنم. خودم بودم برای اینکه اسنپ چت (Snapchat) خودم بود. در شروع کار کاملا خودم بودم و بتدریج به شخصیتی دیگر تبدیل شدم. جالب این است که بدون اینکه کسی متوجه شود این کار را انجام می دهم. درست است که قرار ما فقط یک برداشت بود ولی گاهی دو یا سه برداشت هم داشتیم. ولی با «اسنپ چت» نمی توانی چیزی را ذخیره کنی. کمی سخت بود ولی کار را انجام دادیم.»

مراحل ساخت و نوشتن داستان فیلم براساس ایده هانا مک فرسون، اوایل اردیبهشت و طی پنج روز انجام شد. فیلم اولین بار توسط بازیگر آن در فضای مجازی منتشر شد و پس از انتشار آنلاین تا کنون یک میلیون بیننده جذب کرده است. تدوین کارگردان آن در شبکه پخش ویدیو «ویمئو» (Vimeo) قابل دسترس است. این فیلم ترسناک محصول استودیویی نسل آینده است که هدف آن تلاش برای تغییر چهره شبکه های اجتماعی و انتشار مطالب دست اول در سامانه های مختلف است.