Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

در پی شیوع کرونا کارزار انتخاباتی ترامپ و ‌بایدن به اسنپ‌چت منتقل می‌شود

Amr Alfiky
Amr Alfiky Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتخاب این اپلیکیشن برای تبلیغات این دو رقیب سیاسی، پس از بررسی امتیازات آن نسبت به دیگر ابزارهای موجود در شبکه‌های اجتماعی انجام شد؛ از جمله حضور پررنگ نسل زد (۱۸ تا ۲۳ ساله‌ها) و نسل هزاره (۲۴ تا ۳۹ ساله‌ها)در این اپلیکیشن که در مجموع بیش از ۳۵ درصد از کل جمعیت رای دهندگان آمریکا را تشکیل می‌دهند.

آگهی

بحران کرونا که همچنان جان افراد بیشتری را در ایالات متحده آمریکا می‌گیرد، نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو را وادار کرده تا شیوه تبلیغات خود را تغییر دهند و به جای پخش تراکت در محوطه دانشگاه‌ها و برگزاری میتینگ‌های پر شور در میان جوانان، به ابزارهای نوین تبلیغات در اپلیکشین اسنپ‌چت روی آورند.

به این ترتیب اپلیکیشن اسنپ‌چت با ۲۲۹ میلیون کاربر، به میدان جدیدی برای دوئل دونالد ترامپ و جو بایدن تبدیل می‌شود.

انتخاب این اپلیکیشن برای تبلیغات این دو رقیب سیاسی، پس از بررسی امتیازات آن نسبت به دیگر ابزارهای موجود در شبکه‌های اجتماعی انجام شد، از جمله حضور پررنگ نسل زد (۱۸ تا ۲۳ ساله‌ها) و نسل هزاره (۲۴ تا ۳۹ ساله‌ها)در این اپلیکیشن که در مجموع بیش از ۳۵ درصد از کل جمعیت رای دهندگان آمریکا را تشکیل می‌دهند.

به نظر می‌رسد کاربرانی که از شبکه‌های اجتماعی سنتی‌تر از جمله فیسبوک و توییتر استفاده می‌کنند، عمدتا به نسل‌های قدیمی‌تر تعلق داشته باشند.

هر دو نامزد با این تغییر استراتژی تبلیغاتی مشکلی ندارند. کن فارناسو، سخنگوی کارزار انتخاباتی ترامپ اعلام کرد: «از آنجا که ما همیشه برای تبلیغ روی ابزارهای دیجیتالی متمرکز بوده‌ایم، انتقال صد درصدی کمپینمان به فضای دیجیتال، برایمان یک جابجایی طبیعی محسوب می‌شود.»

با این وجود آقای فارناسو بر این عقیده است که چنین جابجایی برای کمپین جو بایدن به آسانی ممکن نیست. او بویژه به این موضوع اشاره دارد که تعداد کاربران حساب دونالد ترامپ در اسنپ‌چت در هشت ماه گذشته سه برابر شده است و به یک و نیم میلیون نفر رسیده است.

شمار مشترکین حساب جو بایدن هنوز اعلام نشده است. با این وجود آقای بایدن چند روز پیش از این، در جریان یک مصاحبه که روی اسنپ‌چت منتشر شد، اطمینان داد که کارزار تبلیغاتی او حتی بصورت آنلاین هم می‌تواند موفق باشد.

از دیگر دلایل استفاده از این اپلیکیشن برای تبلیغات ریاست جمهوری پیش‌رو، تمایل شرکت فناوری اسنپ‌اینک برای توسعۀ بیشتر فعالیتهایش همگام با زندگی دموکراتیک مردم آمریکا است.

پیش از این در انتخابات میان دوره‌ای سال ۲۰۱۸ میلادی آمریکا، بیش از ۴۵۰ هزار جوان برای رای دادن از مسیر این اپلیکیشن ثبت نام کرده بودند و از آن زمان تا کنون نیز هر ماه بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار کاربر جدید برای استفاده از این خدمات به مجموع کاربران این اپلیکیشن اضافه شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کیمبرلی گیلفویل، دوست دختر دونالد ترامپ جونیور کرونا گرفت

«سیک هاوس» محصول جدیدترین تحول در فیلمسازی با «اسنپ چت»

زنی که از سقوط آسانسور از طبقه ۷۵ یک آسمان‌خراش جان سالم به در برد