اقتباس سینمایی کامل از بازی ویدیویی «وارکرافت»

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اقتباس سینمایی کامل از بازی ویدیویی «وارکرافت»

بازی ویدیویی «وارکرافت» روی پرده سینما زنده می شود. در اقتباس سینمایی کامل این گیم به نام «وار کرافت: آغاز» با حضور شوالیه ها و هیولاهای آن موسوم به «ارک»، تمدن بشری با نژاد ترسناکی از «ارک» های متجاوز تهدید می شود. اما پادشاه انسان ها با همکاری شوالیه وفادار خود و رییس «ارک» ها مامور برقراری صلح و نجات خانواده هایشان می شوند.

به گفته دانکن جونز، کاگردان فیلم «وارکرافت: آغاز» مهمترین مشکل فنی، نشان دادن بازی با احساس از «ارک» با استفاده از روش «ضبط حرکت» (موشن کپچر) بود. در این شیوه حرکات بازیگر یا شی ضبط و سپس به فضای سه بعدی رایانه ای منتقل می شود.

کارگردان بریتانیایی که پسر دیوید بویی، خواننده فقید است گفت: «تکنیک موشن کپچر دائم در حال پیشرفت است و به شکلهای مختلف در فیلمسازی کارایی دارد. ولی عمدتا برای خلق موجوات غریب فیلمهای اکشن از آن استفاده می شود. ما یک نمای نزدیک ۱۰ تا ۲۰ ثانیه ای از ارک می خواستیم که احساسات را در صورتش نشان دهد. این کار قبلا انجام نشده بود.»

«وارکرافت: آغاز» با موسیقی متن رامین جوادی، آهنگساز ایرانی-آلمانی و با شرکت دومینیک کوپر، بازیگر بریتانیایی در نقش لیان پادشاه انسانها، همچنین بن فاستر و توبی کبل محصول استودیوی یونیورسال پیکچرز است. فیلم در تاریخهای مختلف از اواخر ماه مه تا نیمه ژوئن ( اوایل خرداد) در سینماهای دنیا اکران می شود.