Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نمایش آثار جدید آی وی وی در موزه هنر سیکلادی آتن

نمایش آثار جدید آی وی وی در موزه هنر سیکلادی آتن
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

موزه هنر سیکلادی آتن این روزها محل نمایش آثار آی وی وی، هنرمند برجسته چینی است.

آگهی

موزه هنر سیکلادی آتن این روزها محل نمایش آثار آی وی وی، هنرمند برجسته چینی است. هدف، معرفی چهره های متفاوت این هنرمند، مورخ و فعال سیاسی است و فرصتی برای رونمایی از کارهای جدید وی، که از مجموعه آثار باستانی این موزه الهام گرفته اند.

مدیر موزه هنر سیکلادی آتن به یورونیوز گفت: «این پروژه به گفتگو میان هنر معاصر و باستان شناسی توجه دارد، گفتگویی که ده سال از شروع آن می گذرد. هدف ما کشاندن جوانان به موزه است. برای این منظور شش ماه پیش از آی وی وی خواستیم تا در این پروژه مشارکت داشته باشد. او هم که از مساله پناهجویان متاثر شده به این درخواست پاسخ مثبت داد و کارهایی را بطور ویژه برای ما آماده کرد.»

میشل فراهم، برگزار کننده نمایشگاه هم در این باره گفت: «ما از طریق نمایش برخی آثار اصلی آی وی وی می خواستیم شیوه کار این هنرمند را به مخاطبان نشان دهیم. با نمایش این آثار که اغلب از چوب و مرمر هستند و خلقشان از سال ۲۰۰۸ آغاز شده سعی کردیم به این هدف برسیم.»

با این هنرمند چینی به مناسبت افتتاحیه نمایشگاه آثارش در آتن گفتگو کردیم. او به یورونیوز گفت: «من به کارهای اولیه برخاسته از خلاقیت بشری خیلی علاقمندم. من همچنین مجموعه دار آثار چین باستانم. وقتی از موزه هنر سیکلادی در آتن بازدید کردم در آن مهارت و درک قویی از مجسمه سازی یافتم.»

آی وی وی پس از آغاز همکاری اش با موزه هنر سیکالدی در سال ۲۰۱۵ آتلیه ای هنری در جزیره لسبوس به راه انداخت و توجه خود را به مساله پناهجویان معطوف کرد. او یا انتقاد از سیاست اروپا در قبال پناهجویان گفت: «از دیدگاه تاریخی اروپا مسئول وضعیت کنونی بسیاری از پناهجویان است. می توان گفت آنها واقعا کوته فکرند و ارزش های بنیادی جامعه اروپایی را قربانی کرده اند؛ ارزش هایی چون حقوق بشر و کمکهای بشردوستانه. وضعیت، غم انگیز و به باور من شرم آوری است.»

آی وی وی چهره ای رسانه ای است و منتقدان هنری از او به دلیل استفاده از رسانه ها برای پیشبرد اهداف شخصی اش انتقاد می کنند. اما او در پاسخ به آنها می گوید هر کسی آزاد است هر باور و خواسته ای داشته باشد. آی وی وی در ادامه گفتگو با یورونیوز گفت: «من هم اکنون خود را در وضعیت پناهجویان می یابم. نظرم را می دهم که لزوما نباید توجه کسی را جلب کند. این وظیفه من است بعنوان یک هنرمند و یک سرباز یا بعنوان کسی که غذایی را برای مهمانان آماده می کند. این چیزی است که من پخته ام، شما هم مجبور نیستید آن را بخورید.»

در این نمایشگاه کلاژی از ۱۲۰۳۰ تصویر کوچک هم دیده می شود. او عکس های این اثر را به کمک گوشی هوشمند تصویربرداری کرده، زمانی که در جزیره لسبوس بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟