Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«کلینتونِ دست به نقد»

«کلینتونِ دست به نقد»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مستندی انتقادی درباره خانواده کلینتون که در جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد

آگهی

مستند «کلینتونِ دست به نقد» که بر اساس کتابی نوشته «پیتر شوایتزر» ساخته شده است و نگاهی انتقادی به سرمایه گذاریهای خانواده کلینتون دارد برای اولین بار در جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد.

نویسنده و تهیه کننده این فیلم «استفن کِی بَنُن» که می خواهد فیلمش به خصوص از سوی چپگراها دیده شود می گوید:«می خواهم که احزاب ترقی خواه، لیبرالها، میانه روها و احزاب مستقل حتی اینجا در اروپا این فیلم را ببینند، بخصوص افراد ترقی خواه تر بیشتر از بقیه آن را ببینند چون باید بفهمیم که کلینتونها که مدعی دفاع از ارزشهای شما هستند، اساسا شما را به پول فروخته اند.»

«پیتر شوایزر» نویسنده محافظه کارِ این کتاب عنوان می کند که هیلاری کلینتون در جایگاه وزیر امور خارجه آمریکا، به کشورهای خارجی، شرکتها و افرادی امتیاز داده است که به انتخابِ بیل کلینتون به عنوان رئیس جمهور کمک کرده اند و یا به سازمانهای خیریه این خانواده پول داده اند.

سازنده این فیلم درباره هیلاری کلینتون می گوید: «بزرگترین ضعف او اعتمادناپذیری اوست. فکر می کنم فقط ۳۵ درصد از اعضای حزب جمهوری خواه به هیلاری کلینتون اعتماد دارند، و ۶۵ درصد بقیه به او اعتمادی ندارند. عموم مردم آمریکا هم درباره توانایی او، یا سرسختی اش و یا اینکه چقدر باهوش است بحث نمی کنند. نگرانی بزرگ آنها این است که چقدر می شود به او اعتماد کرد.»

هیلاری کلینتون پس از چاپ کتاب در سال ۲۰۱۵ گفت که پس از اعلام نامزدی اش برای ریاست جمهوری انتظار اتهام ها و حملات اینچنینی را داشته است.

سازندگان فیلم «کلینتونِ دست به نقد» امیدوارند که حضور در جشنواره فیلم کن بتواند فروشِ حق پخش این مستند را تضمین کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد