«الویس و نیکسون»؛ فیلم سینمایی دیدار ستاره راک اند رول با رییس جمهوری آمریکا

«الویس و نیکسون»؛ فیلم سینمایی دیدار ستاره راک اند رول با رییس جمهوری آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم «الویس و نیکسون» به داستان دیدار اولیس پریسلی، ستاره آمریکایی موسیقی راک اند رول با ریچارد نیسکون، رییس جمهوری آمریکا، در سال ۱۹۷۰ می پردازد

آگهی

فیلم «الویس و نیکسون» به داستان دیدار اولیس پریسلی، ستاره آمریکایی موسیقی راک اند رول با ریچارد نیسکون، رییس جمهوری آمریکا، در سال ۱۹۷۰ می پردازد. از این دیدار تاریخی تنها یک عکس بجا مانده که پر بیننده ترین مدرک در آرشیو ملی آمریکا بشمار می آید. این فیلم به جزییات دیدار این دو پرداخته است.

کوین اسپِیسی که نقش ریچارد نیکسون را بازی کرده از تجربه اش در این فیلم چنین می گوید: «دیدار بین الویس و نیکسون در سال ۱۹۷۰ رخ داد، یعنی پیش از رسوایی واترگیت. بنابراین بازی در نقش نیکسون که هنوز وارد این ماجراها نشده بود جالب بود. از سوی دیگر، این دیدار خیلی خصوصی بود. بازی در این نقش که نیکسون در وضعیت یک دیدار رسمی ولی در عین حال صمیمی قرار داشت نیز جذاب بود.»

مایکل شانون نیز که نقش الویس پریسلی را بازی کرده می گوید: «بی شک نقش پر چالشی بود. منظورم اینست که هیچکس نمی تواند الویس باشد. تنها یک الویس وجود دارد. با اینحال گمان می کنم داستان ارزش بازگو کردن را داشت و این کاری بود که من کردم.»

الویس پریسلی در بیست و یکم دسامبر سال ۱۹۷۰ شخصا نامه ای را به کاخ سفید می برد و از شخص رییس جمهوری تقاضای دیدار می کند. وی در این دیدار از ریچارد نیکسون می خواهد تا به او سمت مأمور مخفی ادارهٔ فدرال مبارزه با مواد مخدر را اعطا کند.

لیزا جانسون کارگردان این فیلم می گوید: «این فیلم نیکسون را نشان می دهد که نمی داند چرا باید با الویس دیدار کند. من خیلی از این داستان خوشم می آمد. این داستان تفاوت نوع رابطه میان سیاست و سرگرمی را در گذشته و حال نشان می دهد.»

فیلم «الویس و نیکسون» شوخ طبعی، کمدی و واقعیت را در هم آمیخته است. این فیلم قرار است در ماه ژوییه سال جاری در سینماهای آمریکا اکران شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنها فرزند الویس پریسلی درگذشت؛ لیزا ماری همسر سابق مایکل جکسون و نیکلاس کیج که بود؟

ماسل شولز آمریکا؛ زادگاه کوچک ترانه‌های بزرگ

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید