Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نمایشگاه چند رسانه ای آثار «کاراواجو » نقاش قرن هفدهم ایتالیا

نمایشگاه چند رسانه ای آثار «کاراواجو » نقاش قرن هفدهم ایتالیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نمایشگاه متفاوتی از آثار «کاراواجو »(caravaggio) نقاش قرن هفدهم ایتالیا در رم نمایش است. این نمایشگاه بدون نقاشی و چند رسانه ای، جلوه های رنج و لذت

آگهی

نمایشگاه متفاوتی از آثار «کاراواجو »(caravaggio) نقاش قرن هفدهم ایتالیا در رم نمایش است. این نمایشگاه بدون نقاشی و چند رسانه ای، جلوه های رنج و لذت در ۵۷ اثر «کاراواجو » را در تجربه تازه برای بیننده زنده می کند. تماشاچی با یک سیستم پخش چند ویدویی و تصاویر وضوح بالا، همچنین جلوه های صوتی، موزیک و حتی رایحه به یک تجربه شش حسی هدایت می شود.

یک تاریخ دان هنر درباره ویژگی این نمایشگاه می گوید: «وقتی به نمایشگاه یا گالری می روی بسته به آثار آن، مجسمه یا نقاشی و یادداشت های گالری را می بینی و همین. اما در اینجا، بیننده با عنصر دیگری ارتباط می گیرد. تصاویر خود را بصورت اشباح به ما نشان می دهند. این در حالی است که این شخصیت ها به گذشته دور تعلق دارند و به فضای ما وارد می شوند.»

«کاراواجو » با نام اصلی مایکل آنجلو مریسی از پیشگامان تکنیک نور متضاد نقاشی باروک است. او در ابتدای قرن هفدهم در عرصه هنر رم درخشید و تا پایان عمر کوتاهش در ۳۸ سالگی بزرگترین نقاش زمانه خود تلقی می شد. او آفریننده سبک رئالیسم خشن و بدون انعطاف است. شخصیت تندخو و خشن و همچنین زندگی اش آشفته و پر فراز و نشیب «کاراواجو » در آثارش از طبیعت بی جان، زندگی روزانه اش درمشروبخانه محلی و خیابان های رم و اشیا مقدس او دیده می شود.

نمایشگاه تجربه «کاراواجو » تا سوم ژوییه در «پلاتزو دل اسپوزیونو» (Palazzo delle Esposizione ) رم در نمایش است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟