نمایشگاه چند رسانه ای آثار «کاراواجو » نقاش قرن هفدهم ایتالیا

نمایشگاه چند رسانه ای آثار «کاراواجو » نقاش قرن هفدهم ایتالیا
نگارش از Euronews

نمایشگاه متفاوتی از آثار «کاراواجو »(caravaggio) نقاش قرن هفدهم ایتالیا در رم نمایش است. این نمایشگاه بدون نقاشی و چند رسانه ای، جلوه های رنج و لذت در ۵۷ اثر «کاراواجو » را در تجربه تازه برای بیننده زنده می کند. تماشاچی با یک سیستم پخش چند ویدویی و تصاویر وضوح بالا، همچنین جلوه های صوتی، موزیک و حتی رایحه به یک تجربه شش حسی هدایت می شود.

یک تاریخ دان هنر درباره ویژگی این نمایشگاه می گوید: «وقتی به نمایشگاه یا گالری می روی بسته به آثار آن، مجسمه یا نقاشی و یادداشت های گالری را می بینی و همین. اما در اینجا، بیننده با عنصر دیگری ارتباط می گیرد. تصاویر خود را بصورت اشباح به ما نشان می دهند. این در حالی است که این شخصیت ها به گذشته دور تعلق دارند و به فضای ما وارد می شوند.»

«کاراواجو » با نام اصلی مایکل آنجلو مریسی از پیشگامان تکنیک نور متضاد نقاشی باروک است. او در ابتدای قرن هفدهم در عرصه هنر رم درخشید و تا پایان عمر کوتاهش در ۳۸ سالگی بزرگترین نقاش زمانه خود تلقی می شد. او آفریننده سبک رئالیسم خشن و بدون انعطاف است. شخصیت تندخو و خشن و همچنین زندگی اش آشفته و پر فراز و نشیب «کاراواجو » در آثارش از طبیعت بی جان، زندگی روزانه اش درمشروبخانه محلی و خیابان های رم و اشیا مقدس او دیده می شود.

نمایشگاه تجربه «کاراواجو » تا سوم ژوییه در «پلاتزو دل اسپوزیونو» (Palazzo delle Esposizione ) رم در نمایش است.