Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«هفته موسیقی تالین» قطب موسیقی بالتیک و شمال اروپا

«هفته موسیقی تالین» قطب موسیقی بالتیک و شمال اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هشتمین «هفته موسیقی تالین» با میزبانی ژانرهای مختلف موسیقی از پاپ تا الکترو، متال تا آوانگارد در پایتخت استونی برگزارشد. این رویداد که به یکی از

آگهی

هشتمین «هفته موسیقی تالین» با میزبانی ژانرهای مختلف موسیقی از پاپ تا الکترو، متال تا آوانگارد در پایتخت استونی برگزارشد. این رویداد که به یکی از بزرگترین فستیوال های شهری یا سربسته در بالتیک و شمال اروپا تبدیل شده محل عرضه هنر، طراحی و فعالیت گروه های مردمی است.

از میان ۲۵۰ اجرا از ۳۵ کشور، یکی از گزیده ها، اجرای «د ممبرینز» (The Membranes) گروه پانک قدیمی بریتانیایی در همراهی با گروه کر زنان استونی بود. این گروه پانک دهه هفتاد میلادی، ژوئن ۲۰۱۵ پس از ۲۵ سال، آلبوم تازه ای منتشر کردند. پس از برگزاری کنسرت در کشورهای مختلف، اخیرا اجرای مشترک آنها با این گروه کر بصورت یک تک ترانه نیز به بازار عرضه شده است.

ماریا فاوست (Maria Faust) خواننده و آهنگساز جاز، از هنرمندان شناخته شده استونی است که علاوه بر آهنگسازی و تنظیم آهنگ روی موسیقی معاصر و ترکیب آن با موسیقی فولک استونی کار می کند. او که قطعاتی از آلبوم تازه خود را اجرا کرد با اشاره به نام این آلبوم به معنی انسان های قربانی به گزارشگر یورونیوز گفت: «آلبوم من درباره زن ها است و اینکه چه تعدادی از زن ها در تاریخ قربانی شده اند و هنوز هم ادامه دارد. همه ترانه های من درباره زن ها است و هر کدام قصه خودشان را دارند.»

در زمینه موسیقی فولک استونی، گروه «ترد اتک» (Trad.Attack) از ستاره های نوظهور هستند. این گروه سه نفر سال ۲۰۱۳ تشکیل شد و اولین اجرای گروه در «هفته موسیقی تالین» سال ۲۰۱۴ ، آنها را به سرعت مشهور کرد. ساندرا، عضو «ترد اتک» در باره انگیزه تشکیل گروه فولک می گوید: «می خواستیم گروهی داشته باشیم که صرفا برای مخاطب اجرا نمی کند. بلکه هدفمان دور هم جمع شدن و اجرای خودمانی بود.» آنها روی صحنه از آرشیو ترانه های قدیمی استونی، ابزارهای موسیقی مانند نی انبان، زنبورک و سوت زدن و همچنین گیتار و درام استفاده می کنند. گروه «ترد اتک» در دو سال گذشته در ۱۷ کشور اجرا داشته اند و سال ۲۰۱۶ عازم چین و کره جنوبی و کشورهای دیگر هستند.

در زمینه کنسرت کلاسیک و معاصر قطعه «کنسرتو برای ترن تیبلز» (Concerto for turntables) توسط کریستیان یاروی، رهبر ارکستر استونی با همکاری ارکستر مجلسی استونی و «مستر سویچ»، دی جی معروف بریتانیایی اجرا شد. کریستیان یاروی رهبر ارکستر که به تلفیق ژانرها شهرت دارد می گوید: «این کنسرتو ترن تیبلز اصولا یک قطعه کلاسیک با المان های الکترو است و برای ترن تیبل یا یعنی دک موسیقی دی جی ها مناسب است اما ظرفیت تکنیکی آن بیشتر از این است» او افزود: «این قطعه ریتم ها، موومان ها و تنفس های خاصی دارد که به آن ظرفیت اجرای گروهی برای ارکستر و همچنین برای یک گروه موسیقی را می دهد.»

هشتمین «هفته موسیقی تالین» از ۲۸ مارس تا سوم آوریل در تالین، پایتخت استونی برگزار شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟