برین ترول و سرآنتونیو پاپانو در یک همکاری جادوئی

با همکاری
برین ترول و سرآنتونیو پاپانو در یک همکاری جادوئی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

برای اولین بار سالن اپرای سلطنتی لندن میزبان اجرای نسخه اصلی بوریس گودونوف قطعه ساخته شده توسط پتروویچ موسورگسکی در سال ۱۸۶۹ بود. برین ترول، خواننده

برای اولین بار سالن اپرای سلطنتی لندن میزبان اجرای نسخه اصلی بوریس گودونوف قطعه ساخته شده توسط پتروویچ موسورگسکی در سال ۱۸۶۹ بود. برین ترول، خواننده ولزی اپرا نیز برای اولین بار این قطعه را اجرا می کرد.

او درباره این نقش می گوید: “انتخاب نقش مناسب در زمان مناسب اهمیت بسیار زیادی برای حرفه یک شخص دارد. من الآن پنجاه سال دارم و در خود توان تغییر به نقش دیگری را می بینم.”

ترول اینبار یکی از مهمترین نقشها با صدای باس باریتون اپرا را اجرا می کند. او یکسال برای اجرای این نقش چالشی زمان گذاشته است.

وی می گوید: “در زبان آلمانی، ایتالیایی، فرانسه می توانم خودم را تصحیح کنم اما زبان روسی داستانی متفاوت دارد. روسی برای من یک زبان جدید و تازه است. در کاونت گاردن و در میان اعضای ارکستر ما روسهای زیادی هستند. در زمان اجرا به دو نوازنده ویولن و ویولا از روسیه نیم نگاهی می کردم و دیدم که آنها اجرای من به روسی را تایید می کنند.”

این تولید جدید، کار ریچارد جونز با اجرای کارگردان پرانرژی ارکستر سر آنتونیو پاپانو است. این اولین بار است که او در تاریخ زندگی حرفه ای اش این شاهکار را رهبری می کند.

سر آنتونیو پاپانو در اینباره می گوید: “جالب است زمانی که دو نت از این اپرا را گوش می کنید متوجه می شوید که اپرایی از روسیه است. اپرایی که وجه متمایزی دارد اپرایی با رنگ و لعابی ویژه از کنترباس، باسون و ویولن سل. موسورگسکی فضایی خلق کرده کاملا مرتبط با کشور روسیه.”

برین ترول : “نمی توانیم این موضوع را که اپرا کاملا وجه روسی دارد نادیده بگیریم. سازهایی با نواهای عمیق و ملودیهای از این دست. پتروویچ موسورگسکی این اپرا را برای خوانندگانی با صدای بم ساخته است.”

نقش اول اپرا یک شخصیت تاریخی است. گودونوف با کشتن جانشین اصلی تزار که نه سال بیشتر ندارد در روسیه به قدرت می رسد.

سر آنتونیو پاپانو می گوید: “این اپرا الهامی از داستان نویسنده روس الکساندر پوشکین است. نمی دانیم آیا از نگاه تاریخی هم گودونوف دیمیتری ۹ ساله را به قتل رسانده است یا نه، اما داستان درام مشهوری است و در اپرا شاهد عذاب وجدان قهرمان اصلی داستان هستیم. موضوع اپرا برای اجرا بسیار جالب و هیجان انگیز است.”

برین ترول: “داستان اپرا، توصیفی است از یک شخصیت متاثر از هنجارهای روانی. قتل جانشین تزار یک درام سیاه است و مرتبا در طول نمایش وجدان قهرمان داستان را درگیر می کند. این اپرا نمایشی از قتل تزار نوجوان و سقوط بوریس گودونوف است. زمانی که با پسر خود تنها می شود اپرا با ملودی فولک همراه است و در حالیکه به پسرش می گوید حالا نوبت توست، مواظب خودت باش.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اپرای روس با صدای جادویی برین ترول

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی