«ویژه نیمه شب» تعقیب و گریز پدر و پسر

«ویژه نیمه شب» تعقیب و گریز پدر و پسر
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پدر، پسر، تعقیب و گریز: این چند واژه خلاصه جدیدترین فیلم علمی-تخیلی جف نیکولز به نام «ویژه نیمه شب» است. پدری پسرش را ربوده است تا او را از شر اعضای

پدر، پسر، تعقیب و گریز: این چند واژه خلاصه جدیدترین فیلم علمی-تخیلی جف نیکولز به نام «ویژه نیمه شب» است.

آگهی

پدری پسرش را ربوده است تا او را از شر اعضای یک فرقه مذهبی نجات بدهد. پیشوای مذهبی این فرقه این پسر خردسال را مسیح تازه ای می داند که فرستاده خداوند است.

از طرفی پلیس محلی تگزاس و اف بی آی به دنبال این پسر خردسال می گردد.

پسر خردسال این فیلم تواناییهای منحصر بفرد و فراانسانی دارد. از جمله: دسترسی به اطلاعات محرمانه درباره بمبها و حتی اطلاعات درباره نابود کردن کره زمین.

مایکل شانون، هنرپیشه نقش پدر فیلم می گوید: «یکی از پرسشهایی که طول عمرش به اندازه طول عمر بشر است، سوال درباره این است که چرا و چگونه آفریده شدیم. و هدف از زندگی چیست. این سوالها برای همه مطرح می شود. او با همه این پرسشها پیش از داشتن پسر هم روبرو بود اما بودن پسرش باعث می شود که او برای وجود خود دلیلی پیدا کند.»

از دید پلیس این پسربچه یک اسلحه مرگبار و خطرناک است. در حالی که از دیدگاه پدر، او فقط کودکی است که نیاز به کمک دارد و باید هر چه سریعتر نجات پیدا کند.

چهارمین فیلم جف نیکولز در جشنواره فیلم برلین به نمایش درآمد و تمجید شماری از منتقدان را به همراه داشت. به عقیده ستایشگران این فیلم، «ویژه نیمه شب» دائما تماشاگر خود را شگفت زده می کند.

جیدن لیبرهر بازیگر نقش پسر خردسال فیلم درباره هنرپیشه نقش پدر می گوید: «همبازی بودن با او در صحنه های مختلف و انجام کارهای مختلف به من اجازه داد که ببینم او واقعا چه شخصیت جالبی دارد. هم به عنوان یک انسان و هم به عنوان یک پدر. این که او در زندگی واقعی هم یک پدر است، کار را برای آو و من آسانتر کرده بود.»

کارگردان فیلم، که متخصص ساخت فیلمهای علمی تخیلی است به نظر می رسد که در این فیلم در تجربه های جدید خود در این گونه سینما بخوبی عمل کرده است. او توانسته است چالشهای رابطه پدر و فرزندی را بخوبی در یک داستان مرتبط با پرسشهای بنیادین فلسفی و مذهبی به نمایش بگذارد.

جف نیکولز که مثل فیلمهای قبلی خود نویسنده فیلمنامه هم بوده، آن را ادای دین به فیلمهای حادثه ای دهه هفتاد میلادی می داند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد

ژان لوک گدار از بنیانگذاران موج نو سینمای فرانسه و جهان درگذشت

آمازون پرایم با پخش آگهی «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» کنجکاوی هواداران و رسانه‌ها را برانگیخت