Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

با برلیناله: روایت مشکلات امروز جوانان در دو سوی دنیا

با برلیناله: روایت مشکلات امروز جوانان در دو سوی دنیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مشکلات جوانان در فیلم های بخش پانارومای شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم برلین بازتاب پیدا کرد. فیلم «بز» (Goat) با بازی نیک جوناس، خواننده پاپ راک

آگهی

مشکلات جوانان در فیلم های بخش پانارومای شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم برلین بازتاب پیدا کرد.

فیلم «بز» (Goat) با بازی نیک جوناس، خواننده پاپ راک آمریکایی واقعیت های پنهان و دردناک روابط دانشجویی انحصارگرا، معروف به «برادری» (fraternities ) در آمریکا را به تصویر می کشد.

نیک جوناس درباره شناخت شخصیت، قانون های غریب و خشونت پنهان این انجمن ها می گوید: «با خیلی از کسانی که در برادری ها بودند صحبت کردم و فیلم مستند معروفی در این زمینه دیدم که به شناختن آنها واقعا کمک کرد. ضمنا حدود یکماه پیش از شروع فیلمبرداری با گروهمان تور کالج داشتیم.»

فیلم «بز» به کارگردانی اندرو نیل نگاهی نزدیک به فضای انحصاری و نخبه گرایانه «برادری» ها در دانشگاه ها و کالج ها است که برای پذیرفته شدن در آن، خشونت امری عادی تلقی می شود فیلم «بز» که پیشتر در جشنواره ساندنس اکران شده، در بخش پانورامای برلیناله شرکت دارد.

فیلم «جاده استانبول» (Road to Istanbul) ساخته رشید بوشارب روایتی از خانواده های اروپایی است که فرزندانشان به داعش یا گروه دولت اسلامی پیوسته اند.

کارگردان ۶۲ ساله الجزایری فیلم را از نگاه خانواده ها روایت میکند. رشید بوشارب می گوید: «وضعیت مادران و پدران اروپایی روی من تاثیر گذاشت که ناگهان با رفتن فرزندانشان به سوریه یا عراق روبرو می شوند. بعد انسانی تجربه پدر یا مادر برای من جالب بود که یکباره حقیقتی را کشف میکند که حتی تصورش را نمی کرد.»

در این فیلم، الیزابت مادر تک سرپرستی است که با دخترش در روستایی در بلژیک زندگی می کند. یکروز دخترش از مدرسه به خانه برنمی گردد و الیزابت باخبر می شود که او با دوست پسرش برای پیوستن به گروه دولت اسلامی، به سوریه رفته است.

فیلم «جاده استانبول» که براساس یک رویداد واقعی در بلژیک و الجزایر فیلمبرداری شده است در بخش پانورامای برلیناله به نمایش درآمد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد