Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برنده کدام است: نامزدان اسکار فیلم های غیر انگلیسی زبان

برنده کدام است: نامزدان اسکار فیلم های غیر انگلیسی زبان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

این برنامه ویژه سینمای دیگر، به پنج فیلم نامزد دریافت اسکار ۲۰۱۶ در گروه فیلم های غیر انگلیسی زبان اختصاص دارد. نامزدان دریافت اسکار فیلم غیرانگلیسی

آگهی

این برنامه ویژه سینمای دیگر، به پنج فیلم نامزد دریافت اسکار ۲۰۱۶ در گروه فیلم های غیر انگلیسی زبان اختصاص دارد. نامزدان دریافت اسکار فیلم غیرانگلیسی زبان، دریچه کوچکی به سینمای دنیا هستند. هر سال، آکادمی آمریکایی درخواست فیلم های منتخب بیش از صد کشور را ارزیابی می کند. اما تنها پنج فیلم برای فهرست نهایی برگزیده می شود. این فیلمهای برگزیده بدون شک شایسته توجه هستند.

«پسر شائول»

فیلم «پسر شائول» (THE SON OF SAUL) به کارگردانی لاسلوس نمس از مجارستان، بخت زیادی برای دریافت اسکار دارد. شائول زندانی یهودی در بازداشتگاه آشویتس از ترس مرگ به کار اجباری تن داده است. او که اجساد را در کوره آدم سوزی می سوزاند، روزی تصور می کند جسد پسر خودش را دیده است. تناقض هراس آور فیلم، انتخاب بین سوزاندن و خاکسپاری جسد، و همچنین جدال با وجدان است. این جدال با کلوزآپ دائمی دوربین، مستقیما به مخاطب منتقل می شود.

«موستانگ»

فیلم «موستانگ» (MUSTANG) منتخب ترکیه، نامزد دیگر منتظر دریافت اسکار است. فیلم با زیرنویس فرانسه و انگلیسی داستان پنج خواهر یاغی است که در خانه زندانی می شوند. فیلم «موستانگ» که برنده جوایز متعدی شده روایت پنج دختر نوجوان در روستایی در ترکیه است. بازی معصومانه یک روز تابستانی با پسرهای مدرسه به رسوایی خانوادگی در روستا تبدیل می شود. یکی از نقاط قوت فیلم به کارگردانی دنیز غمزه ارگون، بازی پرشور بازیگران جوان فیلم است.

«ذهیب»
سینمای اردن برای اولین بار نامزدی در فهرست نهایی آکادمی اسکار دارد. فیلم «ذهیب» (Theeb) داستانی از انتقام و بقا بر بستر زندگی یک پسربچه صحرایی به نام ذهیب را روایت می کند. سال ۱۹۱۶ در جریان جنگ جهانی اول، با حضورنیروهای نظامی خارجی امپراتوری عثمانی قلمرو اش را از دست می دهد. در منطقه حجاز واقع در اردن امروز، ذهیب با یک سرباز انگلیسی رهسپار سفری پرخطر می شود. او برای زنده ماندن باید با دنیای کودکی خداحافظی کند.

«آغوش شیطان»

فیلم کلمبیایی «آغوش شیطان» (EL ABRAZO) ما را به قلب آمازون می برد و با تصاویر خیره کننده و درخشان سیاه و سفید تقابل دو دنیای بومیان و غرب را در کنار هم نشان می هد. محور فیلم چیرو گوئرا، کارگردان کلمبیایی، یک ساحر تنها است که با نابودی مردمش، فرهنگ و حافظه اش را از دست داده است. او همراه یک مرد غربی که در جستجوی گیاه شفابخش است، راهی سفری می شود. این سفر مخاطب را به دیدن آخرین جلوه های تمدن باشکوهی که نابود شده و سوال در باره طبیعت انسان وامی دارد.

«یک جنگ»
در پایان «یک جنگ» (A WAR) نامزد دانمارک برای اسکار، فیلمی قوی در باره باره پوچی و بیهودگی جنگ است. کاپیتان پدرسون، در ماموریت بازسازی در افغانستان، دور از همسر و سه فرزندشان است. او برای نجات یک از سربازانش که در کمین افتاده، دستور بمباران دهکده ای را صادر می کند که یازده زن و کودک در آن کشته می شوند. پس از این تصمیم شتابزده و غیرمسئولانه، کاپیتان به جرم جنایت جنگی در دادگاه نظامی دانمارک محاکمه می شود.

برای آشنایی با همه فیلم های نامزد در رشته های مختلف، از صفحه ویژه اسکار ۲۰۱۶ در وبسایت یورونیوز دیدن کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد