Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«پرتره مادام ایکس» نمایش تازه باله سلطنتی بریتانیا

«پرتره مادام ایکس» نمایش تازه باله سلطنتی بریتانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروهی از بالرین های ممتاز باله سطلنتی بریتانیا برای نمایش تازه ای به نام «بدون بند سرشانه» (STRAPLESS) آماده می شوند. این نمایش کار کریستوفر ویلدون

آگهی

گروهی از بالرین های ممتاز باله سطلنتی بریتانیا برای نمایش تازه ای به نام «بدون بند سرشانه» (STRAPLESS) آماده می شوند. این نمایش کار کریستوفر ویلدون است و از نقاشی با همین عنوان الهام گرفته است. در تابلوی معروف «استرپلس» یا «بدون بند سرشانه» کار جان سینگر سارجنت، نقاش زن را با لباسی اغواگر تنها با یک بند سرشانه نقاشی کرده است. این تصویر سمبل اغواگری در پاریس اواخر قرن نوزدهم شد و بدنبال رسوایی، نقاش بلافاصله بند دیگری بر سرشانه زن رسم کرد.

کرستوفر ویلدون، رقص پرداز ممتاز انگلیسی، کارگردان و مبتکر این نمایش می گوید: «با دیدن این اثر در موزه متروپولیتن نیویورک تحت تاثیر قرار گرفتم که چه چیزی در این نقاشی موجب رسوایی و جنجال شد، شاید طرز ایستادن، تضاد رنگ پوست با زمینه نقاشی و شکل اندام که برای من فوق العاده جالب بود.»

سوژه این نقاشی یکی چهره های معروف آنزمان پاریس، زنی زیبا به نام امیلی است. بعد از نمایش این نقاشی و بالا گرفتن رسوایی، شوهر امیلی او را ترک کرد.

ناتالیا بالرینی که نقش امیلی را ایفا می کند می گوید: «این یک تراژدی شخصی برای این زن بود. وقتی با دید امروز به نقاشی نگاه کنیم واقعا پیش پا افتاده حتی مسخره است. هر چه بیشتر در باره این ماجرا خواندم بیشتر فهمیدم چه تراژدی عمیقی برای او بوده. وقتی کسی اراده انجام کاری دارد ولی جامعه آن را طرد می کند.»

نمایش باله «بدون بند سرشانه: پرتره مادم ایکس»» از جمعه ۱۲ فوریه به مدت هشت هفته در خانه اپرای سلطنتی لندن در نمایش خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟