Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

برنده کدام است؟ نامزدان دریافت اسکار ۲۰۱۶ بهترین فیلم

برنده کدام است؟ نامزدان دریافت اسکار ۲۰۱۶ بهترین فیلم
Copyright 
نگارش از Paolo Alberto Valenti
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با نزدیک شدن به تاریخ رقابت های اسکار۲۰۱۶، فیلم های منتخب در فهرست نهایی کدام هستند؟ «اسپات لایت» (Spotlight) «اسپات لایت» به کارگردانی تام مک

آگهی

با نزدیک شدن به تاریخ رقابت های اسکار۲۰۱۶، فیلم های منتخب در فهرست نهایی کدام هستند؟

«اسپات لایت» (Spotlight)
«اسپات لایت» به کارگردانی تام مک کارتی در شش رشته از جمله بهترین فیلم و کارگردان نامزد شده است. این فیلم، براساس داستانی واقعی و الهام بخش از روزنامه نگاری تحقیقی روزنامه بوستون گلوب است که سواستفاده های جنسی گسترده کشیشان از کودکان در شهر بوستون آمریکا را افشا کردند. این رسوایی باعث سرافکندگی و شکست کلیسا در آمریکا شد. فیلم درحالیکه از این روزنامه نگاران قهرمان نمی سازد، با احترام به سوژها و مخاطب، با سادگی و متانت کامل جزییات تکان دهنده را نشان می دهد.

«بیگ شورت» (The Big Short)
«بیگ شورت» مهارت هالیوود در پاسداری از ارزش های اخلاقی را، این بار در وال استریت نشان می دهد. فیلم با شرکت کریستین بیل، برد پیت، رایان گاسلینگ و استیو کارل در پنج رشته نامزد شده است. فیلم به کارگردانی آدام مک کی تصویری از ظاهر بی عیب و نقص و وسوسه انگیز بانکداران و سرمایه گذارهای آمریکایی و نقش آنان در بروز بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ آمریکا است. چهار سرمایه گذار یا دلال کوتاه مدت بازارهای مالی، با استفاده از فریبکاری دولت، رسانه ها و بانک ها با پیش بینی انفجار در بازار مسکن، از نتایج فاجعه بار آن سرمایه کلانی نصیب خود کردند.

«پل جاسوسان» Bridge of Spies
«پل جاسوسان» به کارگردانی استیون اسپیلبرگ با استقبال تماشاگران و نیز با شش نامزدی از سوی آکادمی اسکار همراه بوده است. قهرمان فیلم، وکیل اهل بروکلین با بازی تام هنکس، از طرف سیا مامور شده تا جاسوس آمریکایی اسیر در اتحاد شوروی را آزاد کند. پل جاسوسان به پلی معروفی در برلین اشاره می کند که محل تعویض زندانیان بین غرب و اتحاد شوروی در جریان جنگ سرد بود.

«مکس دیوانه: جاده خشم» (Mad Max: Fury Road)
«مکس دیوانه: جاده خشم» به کارگردانی جرج میلر، دنباله فیلم های مکس دیوانه، از فیلم های معمول در فهرست منتخبان اسکار نیست. اما با ده نامزدی فیلم تا اکنون توجه تماشاگران و همچنین منتقدان را به یک اندازه جلب کرده است. فیلم آخرالزمانی با افسون کامیکازها و قهرمانان از خودگذشته به همراه جلوه های ویژه فوق العاده، نبردی بی پایان و آتش بازی پرهیجان در صحرا است.

رقابت های اسکار هر سال هنر هفتم و ستاره ها را هیجان زده و مخاطبان را مجذوب خود می کند. همراه با یورونیوز معرفی فیلم های منتخب و همچنین پخش مستقیم این مراسم را دنبال کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد