Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اکران فیلم مهیج و تاریخی بهترین ساعت

اکران فیلم مهیج و تاریخی بهترین ساعت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم «بهترین ساعت» (The Finest Hours) به کارگردانی کریگ گیلسپی، کارگردان استرالیایی و ساخته شرکت والت دیسنی پیکچرز، بر پرده سینماها رفت. فیلم مبتنی

آگهی

فیلم «بهترین ساعت» (The Finest Hours) به کارگردانی کریگ گیلسپی، کارگردان استرالیایی و ساخته شرکت والت دیسنی پیکچرز، بر پرده سینماها رفت.

فیلم مبتنی بر داستانی واقعی است و حادثه ای در فوریه سال ۱۹۵۲ میلادی را به تصویر کشیده است. زمانی که یکی از بدترین توفانها، آبهای نیوانگلند در آمریکا را درنوردید و یک کشتی نفتکش را دو نیم کرد و تا مرز غرق شدن پیش برد. در چنین وضعیتی، چهار نفر از اعضای گارد ساحلی با قایقی کوچک درصدد نجات بیش از ۳۰ ملوان به دام افتاده در کشتی برآمدند.

کریس پاین، بازیگر آمریکایی قهرمان اصلی این داستان است. او می گوید بازی در این نقش باعث شد آنچه را که در آن زمان بر نگهبانان ساحلی گذشته، تا حدودی درک کند.

کریس پاین می گوید: «این چهار مرد از جمله شخصیتی که بن آن را بازی می کند، جان ۳۲ نفر را که در نفتکش بودند نجات دادند. آن هم در وضعیتی با قدرت دید صفر، بدون قطب نما و از روی قایقی کوچک که تنها گنجایش ۱۲ نفر را داشت. آنها موفق شدند همه را به ساحل برسانند. آنچه در آن شب اتفاق افتاده شگفت انگیز است.»

دیگر بازیگران این فیلم بن فاستر، اریک بانا و کیسی افلک بودند. فیلمبرداری ها با حضور آنها در سه فضای کاملا متفاوت انجام شده و بخشی در ساحل و با حضور مردم، بخشی در قایق نجات و بخش سوم نیز در کنار خدمه نفتکش بوده است.

کیسی افلک برای بازی در نقش مهندس ارشد «ریمون سیبرت» زمان زیادی را برای آموزش در کنار مهندسان کشتی صرف کرده است.

او می گوید: «خیلی وقتها قایق بشدت در نوسان بود، آب به داخل قایق پاشیده می شد و اگر روی عرشه بودید، باد می وزید. ماشینهای ساخت باران و باد وجود داشت و در این زمان شما باید بازی می کردید و هرآنچه را که آموخته بودید نشان می دادید. آن هم در حالی که باید سعی می کردید روی پاهایتان ثابت بایستید و کلمات را ادا کنید.»

اکران این فیلم مهیج و تاریخی به تدریج از ۲۷ ژانویه در سینماهای اروپا و آمریکا آغاز شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد