لباس های نفیس و دست دوز شانل در هفته مد پاریس

لباس های نفیس و دست دوز شانل در هفته مد پاریس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نمایش لباس های نفیس , دست دوز «اوت کوتور» بهار و تابستان ۲۰۱۶ در هفته مد پاریس و از ۲۴ تا ۲۸ ژانویه در جریان است. «شانل» کارل لگرفیلد برای آفریدن

آگهی

نمایش لباس های نفیس , دست دوز «اوت کوتور» بهار و تابستان ۲۰۱۶ در هفته مد پاریس و از ۲۴ تا ۲۸ ژانویه در جریان است.

«شانل»
کارل لگرفیلد برای آفریدن مجموعه لباس های نفیس دست دوز «اوت کوتور» شانل از چوب، تفکر بودایی و آرامش الهام گرفته است. او که از سه دهه پیش در راس برند شانل بوده می گوید شروع نمایش لباس چسبان بود و سپس آستین های پفی و بیضی را به کت های معروف شانل وصل و با دامن تنگ همراه کرده است. رنگ مجموعه طیف های مختلف بژ، نباتی و استخوانی با تک لباس های آبی، سیاه و رنگارنگ است. طراح ۸۲ ساله آلمانی که برای نمایش شانل، گراند پاله پاریس را به باغ آرامش تبدیل کرده می گوید: «داشتن این خانه آرزوی من بود. ولی در فرانسه اجازه نمی دهند. لباسهای بژ خوب بودند. فراموش نکنیم دهه بیست میلادی پیش از اینکه کوکو شانل پیراهن مشکی کوتاه را درست کند، به شانل ملکه بژ می گفتند. تا بحال یک کلکسیون کامل بژ نساخته بودم. این بعد از ۳۵ سال است.»

«استفان رولاند»
نمایش کلکسیون تازه استفان رولاند، طراح فرانسوی در آتلیه شخصی برگزار شد. ۱۷ مدل لباس های سبک قدیمی را در این سالن غیر معمول پاریسی نشان دادند. کلکسیون او از باله، سبکی و مثبت بودن الهام گرفته است. بخشی از لباس های خیره کننده نرم و لطیف ابریشمی و بخشی دیگر سه بعدی و با ساختار بودند. چین و ارگانزای پف دار یکی از مضمون های غالب این نمایش است که ۲۷ ژانویه عرضه شد.

«الکساندر وتیه»
الکساندر وتیه کلکسیون نفیس خود را در موزه هنرهای تزیینی پاریس نمایش داد. طراح فرانسوی از نوع خاصی از یونیفورم های مدارس الهام گرفته است. مدل ها با لباس های یونفورم مانند و عینکهای قاب طلایی، در بخشی دیگر با لباس های سیاه، تور و دانتل و پارچه های شفاف ظاهر شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟