Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نمایش فیلم «سیرک کنتینانتال» و هیجان مسابقات موتورسواری

نمایش فیلم «سیرک کنتینانتال» و هیجان مسابقات موتورسواری
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نسخه دیجیتال فیلم «سیرک کنتینانتال»، یکی از فیلم های شاخص دهه ۷۰ میلادی فرانسه برای اولین بار در شهر لیون به نمایش در آمد. نمایش فیلم در چارچوب

آگهی

نسخه دیجیتال فیلم «سیرک کنتینانتال»، یکی از فیلم های شاخص دهه ۷۰ میلادی فرانسه برای اولین بار در شهر لیون به نمایش در آمد. نمایش فیلم در چارچوب سومین جشنواره «ورزش، ادبیات و سینما» در انستیتوی لومیر این شهر انجام شد.

فیلم تصویر بی واسطه و هیجان انگیز از مسابقات موتورسواری و تمرکز آن بر جاکومو آگوستینی موتورسوار ایتالیایی است که ۱۵ بار عنوان قهرمانی دنیا را کسب کرده است. فیلم در جریان مسابقات موتورسواری قهرمانی دنیا در سال ۱۹۶۹ و ۱۹۷۰ ساخته شده که موتورسواران به آن عنوان «سیرک کنتینانتال» داده بودند. چهره اصلی فیلم جاکومو آگوستینی قهرمان و جک فیندلی نفر دوم مسابقات است.

ساخت این فیلم، سال ۱۹۷۲ یکی از جوایز معتبر سینمایی فرانسه را که از فیلمسازان شاخص سینمای مستقل تجلیل می کند، نصیب ژروم لاپروزا کارگردان آن کرد. لاپروزا در گفتگویی با یورونیوز گفت: «هدف من نشان دادن فیلم از دید مستقیم موتورسوارها بود، وقتی با موتورسیکلت با سرعت ۲۰۰ یا ۲۵۰ کیلومتر در ساعت می رانند، دیدی که از فضای اطرافشان دارند. تصمیم گرفتم از دوربین روی کلاه ایمنی استفاده کنم، دوربین های مستقیم، روی دسته موتور تا صورت موتور سوار را موقع راندن ببینیم، روی کلاچ یا ترمز و حتی دنده دوربین گذاشتم تا همه چیز را ببینیم. این کاری بود که تا آن موقع انجام نشده بود.»

«سیرک کنتینانتال» تصویری مستقیم از خطرات جدی است که موتورسوران برای دنبال کردن شیفتگی شان به جان می خرند. بسیاری از موتورسوارانی که در فیلم حضور دارند در مدت فیلمبرداری و یا پس از آن جانشان را از دست دادند. موسیقی متن فیلم کار گروه بل یکی دیگر از دلایل موفقیت این فیلم بود. ژروم لاپروزا در ادامه افزود: «روی صدای فیلم سخت کار کردم. به همین دلیل فیلم امروزه بخشی از فرهنگ راک به حساب می آید. با یکی از بهترین مهندسان صدا به نام دیوید که یکی از پیشروهای مهندسی صدا بود کار کردیم. دیوید بوئی خواننده تازه درگذشته گفته بود از کارهای دیوید الهام گرفته است.»

نسخه وی اچ اس این فیلم قدیمی و اکنون دی وی دی بلو ری آن در آرشیو سینمایی فرانسه نگهداری می شود و فیلم بزودی در برخی سینماها اکران خواهد شد. مصاحبه یورونیوز با جاکومو آگوستینو، قهرمان موتورسواری بزودی پخش می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جاکومو آگوستینی، افسانه زنده موتورسواری، در یورونیوز

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید