Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هیاهوی جشنواره آنگولم و نامزدی مرجان ساتراپی برای دریافت جایزه

هیاهوی جشنواره آنگولم و نامزدی مرجان ساتراپی برای دریافت جایزه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جشنواره کتابهای مصور در شهر آنگولم فرانسه هنوز برگزار نشده، سر و صدا به پا کرده است. دلیل هیاهو این است که در لیست سی نفره نامزدهای دریافت جایزه بزرگ

آگهی

جشنواره کتابهای مصور در شهر آنگولم فرانسه هنوز برگزار نشده، سر و صدا به پا کرده است. دلیل هیاهو این است که در لیست سی نفره نامزدهای دریافت جایزه بزرگ آنگولم حتی یک زن هم دیده نمی شد.

بدنبال اعتراض و واکنشی که عده ای از نامزدها ی دریافت جایزه هم جزو آن بودند، برگزارکنندگان فستیوال از تصویرگران دعوت کردند خودشان کاندیدا ها را معرفی کنند.

حوزه خلاقیت در زمینه کتابهای مصور معمولاً مردانه است و تنها یک زن، «فلورانس سستاک» Florence Cestac توانسته است جایزه بزرگ فستیوال را در تاریخ ۴۳ ساله آن ببرد.

وی از این موضوع تعجب کرده و به آن اعتراض دارد: «از نظر من شرم آور است که هیچ زنی نباشد. من تنها زنی هستم که جایزه بزرگ آنگولم را گرفته ام و هر بار، در آکادمی جایزه بزرگ تأکید کرده ام که باید حتماً نام چند زن آورده شود. این موضوع کمی اجباری بود ولی حالا می بینم که این اصل ناپدید شده است.»

بر اساس آخرین اخبار غیر رسمی، شش زن از جمله مرجان ساتراپی خالق داستان مصور پرسپولیس که پیش از این دوبار نامزد دریافت جایزه بزرگ جشنواره بوده در لیست جدید کاندیداها خواهد بود.

این جشنواره از ۲۸ تا ۳۱ ماه ژانویه ۲۰۱۶ در شهر آنگولم برگزار می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرجان ساتراپی: مردمِ حافظ و مولوی و خیام نمی‌توانند بی‌رحم باشند

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل