پرفروش ترین فیلم ها در گیشه سینماها در سال ۲۰۱۵

پرفروش ترین فیلم ها در گیشه سینماها در سال ۲۰۱۵
نگارش از Euronews

در روزهای پایانی سال ۲۰۱۵ این گزارش مروری بر پروفروش ترین فیلم های امسال در گیشه سینماهای دنیا دارد. فیلم تازه جنگ ستارگان «نیرو بیدار می شود»

در روزهای پایانی سال ۲۰۱۵ این گزارش مروری بر پروفروش ترین فیلم های امسال در گیشه سینماهای دنیا دارد.

فیلم تازه جنگ ستارگان «نیرو بیدار می شود» (STARWARS: THEFORCEAWAKENS) از یکماه پیش از اکران، با کسب۵۰ میلیون دلار، رکورد پیش فروش بلیط را شکست و پیش بینی می شود به احتمال زیاد پرفروش ترین فیلم سال باشد. «نیرو بیدار می شود» محصول شرکت دیسنی و کارگردان آن جی جی آبرامز است.

فروش فیلم «دنیای ژوراسیک» (JURASSICWORLD) محصول یونیورسال پیکچرز و به کارگردانی استیون اسپیلبرگ، در گیشه سینماهای دنیا از مرز یک میلیارد و ششصد میلیون دلار فراتر رفت. تابستان امسال یونیورسال پیکچرز اعلام کرد در آمد این استودیو از فروش فیلم در گیشه در سال ۲۰۱۵ بیش از پنج ونیم میلیارد دلار بوده است.

«هفت خشمگین» (FURIOUSSEVEN) تازه ترین و هفتمین اپیزود از مجموعه آمریکایی «سریع و خشمگین» محصول یوینورسال پیکچرز که ماه آوریل اکران شد یک و نیم میلیارد دلار فروش جهانی داشت.

جایگاه بعدی در گیشه به انیمیشن «مینیون ها» (MINIONS) اختصاص دارد. «مینیون ها» که ادامه داستان شخصیت های زرد رنگ فیلم معروف «من چندش آور» است یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون دلار فروش داشت. این فیلم که با بودجه ۷۴ میلیون دلار ساخته شده بدون شک محصولی سودآور برای شرکت یونیورسال پیکچرز بود.

فیلم «پنجاه طیف خاکستری» (FIFTYSHADES OF GREY) که بر اساس رمان پرفروش آن ساخته شد رتبه بعدی در پرفروش ترین فیلم های سال ۲۰۱۵ را بدست آورد. در حالیکه فیلم با اقبال منتقدان سینمایی همراه نبود اما اکران جهانی آن ۵۵۰ میلیون دلار نصیب یوینورسال پیکچرز، شرکت سازنده کرد.

«انتقامجویان: عصر اولتران» (THEAVENGERS: AGE OF ULTRON) با یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار مقام بعدی در جدول پرفروش ترین فیلم های امسال است. فیلم محصول شرکت دیسنی و مارول و بر اساس کتاب های تصویری این ابرقهرمانان ساخته شده است. تا به حال یازده فیلم از قهرمانان دنیای مارول ساخته شده است.

فیلم انیمیشن «پشت و رو» (INSIDEOUT) محصول شرکت پیکسار و دیسنی در جدول پرفروش ها ۸۵۱ میلیون دلار فروش داشت.
«پشت و رو» پس از اکران در فستیوال کن،با استقبال بسیار خوب منتقدان همراه شد و از امیدهای اسکار در این رشته محسوب می شود.

«اسپکتر» (SPECTRE) محصول کلمبیا و سونی پیکچرز تازه ترین فیلم جیمز، باند مامور دو صفر هفت به کارگردانی سم مندز و بازی دنیل کریگ، یکی از پروفروش های سال جاری است. فیلم ماه نوامبر اکران شد در فاصله یکماه تا نیمه دسامبر ۸۲۱ میلیون دلار در گیشه سینماهای دنیا بدست آورده است.

«ماموریت غیر ممکن: ملت یاغی» (MISSION: IMPOSSIBLEROGUENATION) تازه ترین و پنجمین فیلم ماموریت غیرممکن، مثل همیشه با شرکت تام کروز، رقم فروش ۶۸۰ میلیون دلاری در گیشه داشت. به گفته منتقدان موفقیت تاریخی این مجموعه مدیون ساختار اکشن و هیجانی آن و همچنین بازی تام کروز است.

و آخرین فیلم از گیشه سینمای ۲۰۱۵ «مریخی» (THEMARTIAN) ساخته ریدلی اسکات ماه اکتبر اکران شد و تا نیمه دسامبر نزدیک به ۶۰۰ میلیون دلار فروش داشت. این فیلم موفق ترین فیلم کارگردان انگلیسی به حساب می آید. به گفته منتقدان این فیلم علمی – تخیلی با شرکت مت دیمن، یکی از بهترین فیلم های سال ۲۰۱۵ و شایسته جایزه اسکار است.

مطالب مرتبط