نمایشگاه جدید آلن جونز در لندن افتتاح شد

نمایشگاه جدید آلن جونز در لندن افتتاح شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آلن جونز٬ هنرمند بریتانیایی در تازه ترین نمایشگاه خود چهره و شخصیت کیت ماس را بن مایه کار اصلی آثارش قرار داده است. کیت ماس٬ تاپ مانکن بریتانیایی از

آگهی

آلن جونز٬ هنرمند بریتانیایی در تازه ترین نمایشگاه خود چهره و شخصیت کیت ماس را بن مایه کار اصلی آثارش قرار داده است. کیت ماس٬ تاپ مانکن بریتانیایی از شناخته شده ترین چهره های دنیای مد است.

آثار جونز مجموعه ای از مجسمه های هایپررئالیستی و آثاری کاملا انتزاعی است. او در مورد این نمایشگاه می گوید: «سال هاست که تندیس زن ایده ال را به تصویر می کشم. روزی با خود گفتم که اگر خطر به تصویر کشیدن یکی از مشهورترین چهره های زن ایده ال دورانم را به چالش نگیرم٬ در انجام وظیفه حرفه ای خود شکست خورده ام.»

گرچه برخی آثار این هنرمند بریتانیایی را برخورنده٬ تحریک آمیز و جنجال برانگیز دانسته اند٬ الن جونز همواره این اظهارات را رد کرده و گفته پیکر برای او مساله ای فرای این حرف ها است: «نمی دانم چطور اما به هر حال٬ چهل و پنج سال پیش برایم مشخص و قطعی شد که مساله اصلی که ذهن من را درگیر خود کرده٬ مساله پیکر و بدن است و رابطه ای که بین پیکر ها شکل می گیرد. این سوژه اصلی آثار من است.»

نمایشگاه Colour Matters تا بیست و سوم ژانویه در مرکز هنرهای زیبای Marlborough لندن برقرار خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟