Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

برگزاری مراسم «اپیکا»، جایزه منتخب خبرنگاران به صنعت تبلیغات

برگزاری مراسم «اپیکا»، جایزه منتخب خبرنگاران به صنعت تبلیغات
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برلین، میزبان مراسم «اپیکا» امسال بود. «اپیکا» تنها جایزه دنیای هنر و خلاقیت است که توسط خبرنگاران بخش بازاریابی و ارتباطات داوری می شود. به گفته

آگهی

برلین، میزبان مراسم «اپیکا» امسال بود. «اپیکا» تنها جایزه دنیای هنر و خلاقیت است که توسط خبرنگاران بخش بازاریابی و ارتباطات داوری می شود. به گفته مدیر آن پایتخت آلمان به قطب مهمی در دنیای خلاقیت تبدیل شده است.

مارک تونگیت، مدیر تحریریه و چهره اصلی «اپیکا» می گوید: «برلین نماد خلاقیت معاصر است. شرکت های کوچک نوپای زیاد و چشم انداز هنری معاصر قوی دارد. افراد زیادی برای تجربه کردن کار و رشته شان به اینجا می آیند. من معتقدم که بسیاری از استعدادهای آینده به سمت برلین سرازیر شده اند.»

«اپیکا» ۲۹ سال پیش به عنوان رویدادی اروپایی شکل گرفت و حال ابعاد جهانی پیدا کرده است. جایزه در برگیرنده تمام گرایش ها در دنیای ارتباطات، از تلویزیون گرفته تا طراحی است. ۵۸۵ شرکت از ۷۵ کشور در رویداد امسال شرکت کرده اند.

برنده اصلی امسال فیلم شرکت آرایشی ژاپنی به نام «واتز آو توکیو» بود. فیلم به سادگی شروع می شود. لحظه هایی از زیبایی و حتی وسوسه را نشان می دهد که در نگاه اول چندان هوشمندانه به نظر نمی رسد. با طرح یک سوال، ناگهان فیلم جلوه دیگری می گیرد. آگهی از بینندگان می پرسد در این فیلم چند پسر دیدید؟ در ادامه فیلم معلوم می شود در حقیقت همه افراد حاضر در کلاس پسر اما به شکل دختر آرایش شده بودند.

یکی از مدیران شرکت می گوید: «ایده ما این بود که نشان دهیم مواد آرایشی و زیبایی چگونه کار می کنند و چه قدرتی دارند. هدف دیگر ما تهیه یک آگهی تجارتی بود که یک چیز غیر منتظره را نشان دهد.» یکی از داوران بااشاره به علت انتخاب این آگهی می گوید: «به نظر ما این آگهی معاصر و به روز است. هویت جنسیتی یکی از موضوعات بسیار مهم امروز است. کار به زیبایی تهیه شده و بدون عیب و نقص ساخته شده است و بهترین شکل استفاده از موسیقی را دارد. آگهی فوق العاده و جسورانه ای است و همه اعضای هیت داوران آن را پسندیدند.»

یورونیوز یکی از همکاران اصلی رسانه ای «اپیکا»ی امسال است و جایزه مسئولیت اجتماعی و آگاهی عمومی را به فیلم «آناتومی کسری از ثانیه» اهدا کرد. فیلم ایرلندی با تصویر قوی نشان می دهد چگونه تنها کسری ثانیه برای وقوع یک تصاف جاده ای کافی است.

جایزه «اپیکا» که روزی در پاریس تاسیس شد هر سال در شهرهای مختلف برگزار می شود. میزبانی دهلی نو، آمستردام و استانبول گستره جهانی این رویداد را نشان می دهد.

سباستین زام، خبرنگار یورونیوز با ارسال این گزارش از برلین می گوید: «درباره پیوند دادن تبلیغات وهنر بحث های زیاد، نظرات مخالف و موافق بسیاری وجود دارد. با اینحال منتقدان تصدیق می کنند هیچ عرصه دیگری به اندازه دنیای تبلیغات برای هنر ارزش قائل نمی شود و از آن تجلیل نمی کند. در مراسم جایزه اپیکای امسال، این نکته با جلوه تمام به نمایش گذاشته است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟