Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نگاهی به فیلم های روی پرده در اروپا

نگاهی به فیلم های روی پرده در اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در این برنامه با فیلم هایی که در سینماهای اروپا مورد استقبال قرار گرفتند بیشتر آشنا می شویم. با فیلم «ویرجین مانتین» (Virgin Mountain) شروع کنیم، یک

آگهی

در این برنامه با فیلم هایی که در سینماهای اروپا مورد استقبال قرار گرفتند بیشتر آشنا می شویم. با فیلم «ویرجین مانتین» (Virgin Mountain) شروع کنیم، یک درام ایسلندی با نام اصلی «Fúsi» که در آلمان طرفداران زیادی پیدا کرد.

فوزی در چهل و سه سالگی همچنان با مادرش زندگی می کند، یک زندگی معمولی با عادات خاص یک پیر پسر. اما آشنایی با هرای جوان آنهم در کلاس رقص زندگی او را متحول می کند. داگار کاری ایسلندی این فیلم را کارگردانی کرده است.

آلاسکا به کارگردانی کلودیو کوپه لینی

فائوستو در یک هتل پیشخدمت است. آروزی او این است که مدیر هتل شود. اما نادین ترجیح می دهد مدل باشد. ایندو در پاریس با هم آشنا می شوند. اما ادامه فیلم آبستن حوادث تعیین کننده ای است، قهرمانان ما در فرانسه و ایتالیا موارد نادری را تجربه می کنند، از به زندان افتادن گرفته تا بستری شدن در بیمارستان. یک روز پولدار می شوند و روز بعد آهی در بساط ندارند. ملغمه ای از رویا پردازی، جاه طلبی، نفرت و عشق…«آلاسکا» را کلودیو کوپه لینی ایتالیایی کارگردانی کرده است.

یک ماجرای احمقانه

آرام یک جوان اهل مارسی که اصالت ارمنی دارد در فیلم (Une histoire de fou)، که در فارسی به «به من نگو، آن پسر دیوانه بود» ترجمه شده است. نقش اول را دارد.

روایت نسل جوانی که در جستجوی هویتی گم شده، دست به هر کاری می زند.او در ماموریتی خاص، در پاریس خودروی سفیر ترکیه را منفجر می کند و با همفکرانش در بیروت دست به اسلحه می برد تا «نسل کشی» ارامنه به طور رسمی مورد قبول قرار بگیرد و زمین های آبا و اجادی ارامنه به آنها پس داده شود.

ژیل، یک دوچرخه سوار رهگذر در این ماجرا بشدت مجروح می شود و ژانوهایش را از دست می دهد. او که زندگیش را فنا شده می بیند حالا با تقاضای بخشش مادر آرام روبروست که از او می خواهد بخاطر ملت ارمنستان پسرش را ببخشد. اما ژیل حتی نمی داند ارمنستان کجاست؟

فیلمی به کارگردانی روبر گدی گیان که در سینماهای فرانسه به روی پرده رفته است.

ایسلا بونیتا (Isla bonita)

«ایسلا بونیتا»، فیلمی اسپانیایی به کارگردانی فرناندو کلومو که نقش اول فیلمش را هم خودش بازی می کند.

یک کارگردان کلیپ های تبلیغاتی بعد از جدا شدن از همسرش تصمیم می گیرد برای آرام شدن قید کار و شهر را بزند و برای مدتی هم که شده در جزیره ای دورافتاده ساکن شود. دوست صمیمی اش در این ماجراجویی او را همراهی می کند. در ادامه با مجسمه ساز ناراضی ای آشنا می شوند که روایت جالبی از زندگی دارد.

فرانکوفُنیا، لوور تحت اشغال

«فرانکوفُنیا، لوور تحت اشغال»، فیلمی است مربوط به وقایع جنگ جهانی دوم و زمانی که نازیها، پایتخت فرانسه را به اشغال خود در آورده بودند.

درگیری و اختلاف نظر بین ژاک، مدیروقت موزه لوور و کنت فرانتس، منصوب کمیته آلمان برای حفاظت از آثار هنری فرانسه. چگونه باید گنجینه ارزشمند لوور را حفظ کرد؟.

الکساندر سوکوروف، کارگردان روس سعی کرده از دریچه ای متفاوت رابطه بین قدرت و هنر را در فیلم «فرانکوفُنیا، لوور تحت اشغال» به نمایش درآورد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد