نوازنده ۲۲ ساله مجار «ملکه سازهای زهی»

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نوازنده ۲۲ ساله مجار «ملکه سازهای زهی»

اوا ماک، نوازنده گیتار باس اهل مجارستان برنده رقابت بین المللی «ملکه سازهای زهی» است. او فرزند یک خانواده اهل موسیقی است، پدرش ساکسیفونسیت، مادرش خواننده و خودش از پنج سالگی نواختن پیانو را شروع کرده است.

هنرمند ۲۲ ساله با اشاره به سرکشی نوجوانی می گوید: «آنوقتها پیانو را کنار گذاشتم. می خواستم یک ساز عجیب و غریب بزنم.»

رقابتهای «ملکه سازهای زهی» توسط نیک وست، گیتاریست و خواننده آمریکایی و با هدف حمایت از دختران نوازنده راک شکل گرفت. ژانویه امسال اوا ماک ویدئویی را به این مسابقات فرستاد. برنده رقابت ها چند هفته پیش با رای مردم در اینترنت و رای هیات داوران اعلام شد. اوا ماک می گوید: «خیلی خوشحال شدم. این بهترین پاداش است که مردم، حتی در صحنه بین المللی کار من را دوست دارند. به من احساس رضایت و انگیزه برای ادامه کار می دهد.»

اوا که با یک گروه سه نفره، معمولا جاز فانکی کار می کند گفت: «این برای من مهم است که با اینکه من گیتار باس می زنم خیلی ها آن را ساز مردانه به حساب می آورند سعی می کنم زنانگی به آن اضافه کنم. من در درجه اول یک زن هستم ولی نمی خواهم به خاطر سازم در پس زمینه باشم.»

در حالیکه داشتن عنوان ملکه سازهای زهی در کار حرفه اش اثر مثبت داشته اوا می گوید نمی خواهد تحصیل در رشته آموزش بزرگسالان را رها کند. او می افزاید: «موسیقی همیشه جز مهمی از زندگی من باقی می ماند ولی می توانم یک کار معمولی هم داشته باشم و این مهم است برای اینکه کار در دنیای موسیقی و یا هنرمند بودن در مجموع می تواند غیرقابل پیش بینی باشد.»