Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

روایت سینمایی از جیمز دین و عکاس عکس های معروف او

روایت سینمایی از جیمز دین و عکاس عکس های معروف او
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیلم سینمایی «زندگی» (لایف) بازسازی دوستی بین جیمز دین، بازیگر آمریکایی و عکاسی به نام دنیس استاک است. دنیس استاک، عکاس مجله معروف «لابف» همان عکاسی

آگهی

فیلم سینمایی «زندگی» (لایف) بازسازی دوستی بین جیمز دین، بازیگر آمریکایی و عکاسی به نام دنیس استاک است. دنیس استاک، عکاس مجله معروف «لابف» همان عکاسی است که بعضی از عکس های معروف جیمز دین از جمله یک روز بارانی در نیویورک و عکس های تاریخی پیش از مرگ ناگهانی هنرمند جوان گرفته است. جیمز دین ، پس از دوره کوتاهی از درخشش در دنیای سینما، سال 1955 در سن 24 سالگی در یک تصادف رانندگی کشته شد.

رابرت پاتیسون در نقش دنیس استاک می گوید: «ایفای نقش عکاس و ایستادن پشت لنز تجربه جالبی بود. حس کردن قدرت و توانایی عکاس بویژه در صحنه عکاسی از فرش قرمز را دوست داشتم، وقتی جزیی از جمعیتی و حتی بالاتر از آن صورتت هم پشت دوربین پنهان شده و همه توجه و فشار روی کسی دیگر متمرکز شده است، تو به نوعی احساس آرماش و امنیت می کنی. تجربه متفاوتی بود.»

فیلم ساخته آنتون کوربیون، کارگردان هلندی است که کارنامه درخشانی در عکاسی و همچنین در سینما دارد. بعضی از منتقدان با اشاره به توانایی کارگردان، با اینحال فیلم را فاقد شور و انرژی لازم برای تصویر شخصیت ها و دینامیک بین آنها توصیف کرده اند.

دین دی هان بازیگر نقش جیمز دین با اشاره به نحوه شناخت شخصیت می گوید: «فیلم های زیادی از جیمز دین وجود ندارد با این حال من همه فیلم های موجود را نگاه کردم. البته یک نوار صوتی از صدای او وقتی برای دو هفته به خانه اش در ایندیانا می رود موجود است. او یک ضبط صوت مخفی داشت که شامل یک میکروفون بود که در ساعتش جاسازی شده بود و سیمش از آستین به دستگاه ضبط صوتی که به بندش بسته شده بود وصل می شد. این نوار صوتی، ابزار فوق العاده با ارزشی بود برای اینکه توانستم صدای و نحوه حرف زدن واقعی خودش را بشنوم که با حرف زدنش در فیلم های سینمایی فرق می کند.»

فیلم «زندگی» (لایف) که اولین بار در بخش ویژه فستیوال برلین سال جاری به نمایش در آمد، همزمان با شصتمین سالمرگ جیمز دین، از اوایل سپتامبر در کشورهای اروپایی در اکران است و در ماههای نوامبر و دسامبر به سینماهای کانادا و آمریکا می رود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد