Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جنجال بر سر «استون وال» فیلم تازه رونالد امریش کارگردان آلمانی

جنجال بر سر «استون وال» فیلم تازه رونالد امریش کارگردان آلمانی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«استون وال» ساخته رونالد امریش، کارگردان آلمانی یکی از بحثهای سینمایی داغ این روزهاست. فیلم روایتی داستانی براساس اعتراضات خودجوش و خشونت بار گروهی

آگهی

«استون وال» ساخته رونالد امریش، کارگردان آلمانی یکی از بحثهای سینمایی داغ این روزهاست. فیلم روایتی داستانی براساس اعتراضات خودجوش و خشونت بار گروهی از همجنسگرایان در مقابل یورش پلیس است. این رویداد تاریخی که ژوئن سال 1969 در مهمانخانه ای به نام «استون وال» در محله گرینیچ در منهتن نیویورک روی داد به نوعی سنگ بنای جنبش دفاع از حقوق همجنسگرایان و دگرباشان جنسی محسوب می شود.

رونالد امریش، کارگردان همجنسگرا که فیلمهای هالیوودی پرفروشی در کارنامه دارد در باره موج انتقاد از اولین فیلم خود با موضوع همجنسگرایی می گوید: «نمی دانم چرا. فکر می کنم اگر اسم یک کارگردان دیگر روی این فیلم بود، ممکن بود همه چیز طور دیگری به نظر برسد.»

افتتاحیه فیلم در جشنواره تورنتو با استقبال تماشاگران همراه بود، اما منتقدان سختگیرتر از تماشاگران هستند. بنا به گزارش «راتن توماتو»، وبسایت تخصصی سینما، 93 در صد نقدهای فیلم منفی بوده و کارگردان متهم شده که «استون وال» را به یک روایت داستانی تقلیل داده است.

مارتین بویس یکی از پیشکسوتان حرکت «استون وال» و از مشاوران کارگردان می گوید: «به جایی رسیده ایم که هر کسی ادعای پیشکسوتی «استون وال» و تملک این حرکت را دارد. به عنوانی کسی که واقعا آنجا بوده و مبارزه کرده من مشکلی در این فیلم نمی بینم. من رومانتیک و واکشن بودن فیلم را دست کم گرفتم ولی او این ماجرا و آن مردم را دوباره زنده کرده است. خیلی ها و خیلی از همجنسگراها باید خوشحال باشند. از اینکه نام این افراد زنده شده، آنها گمنام و فقیر مردند. رنج و مرارت کشیدند و هیچکس آنها را به رسیمت نشناخت و کسی به آنها کمک نکرد و حال در این فیلم جاودانه شدند.»

فیلم «استون وال» اکنون در امریکا در اکران است بزودی در آلمان و سنگاپور نمایش داده می شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد