اکران فیلم «من، ارل و دختر در حال مرگ» در سینماهای اروپا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اکران فیلم «من، ارل و دختر در حال مرگ» در سینماهای اروپا

فیلم «من، ارل و دختر در حال مرگ»، ساخته آلفونسو گومز رِخون، کارگردان مکزیکی، فیلمی در سبک کمدی رمانتیک است که بزودی در سینماهای اروپا روی پرده می رود. این فیلم مستقل، امسال در جشنواره فیلم ساندنس در آمریکا، جایزه هیئت داوران و جایزه تماشاگران را از آن خود کرد.

فیلم، داستان رشد و بلوغ پسری دبیرستانی به نام گِرِگ را بازگو می کند که بیشتر وقتش را با دوستش ارل صرف دیدن فیلمهای کلاسیک خنده دار می کند. بعد آشنایی و دوستی با یکی از همکلاسی هایش که مبتلا به سرطان است، دیدگاهش را نسبت به زندگی تغییر می دهد.

«من، ارل و دختر در حال مرگ»، بر اساس داستانی با همین نام، نوشته جسی اندروز، نویسنده آمریکایی ساخته شده است. کارگردان مکزیکی می گوید که پس از خواندن کتاب، با شخصیت اصلی احساس نزدیکی کرده، چون خودش هم درگیر کنار آمدن با مرگ پدرش بوده است.

موضوع فیلم بیماری و مرگ است، اما کارگردان می گوید که امیدوار است دیالوگهای سرگرم کننده و کمی عجیب فیلم، مخاطب را تحت تأثیر قرار دهد. وی می افزاید: «گاهی شخصی ترین فیلمها عام ترین فیلمها می شوند. امیدوارم اگر تجربه مشابهی داشته اید، با دیدن این فیلم دریابید که تنها نبوده اید. من می خواهم احترام مخاطب را حفظ کنم و مجبورش نکنم احساس خاصی را داشته باشد و به او این فرصت را بدهم که تا رسیدن به پایان فیلم سفری داشته باشد که خاص خودش است.»

اکران فیلم «من، ارل و دختر در حال مرگ» از روز ۴ سپتامبر در سینماهای بریتانیا، ایرلند آغاز شده است. این فیلم، پاییز امسال به مرور روی پرده سینماهای دیگر شهرهای اروپا می رود.