حقوق و اخلاق پزشکی در فیلم «بیخود ازخود»

حقوق و اخلاق پزشکی در فیلم «بیخود ازخود»
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم «بیخود از خود»(Self/Less)، ساخته تارسم سینگ، کارگردان هندی آمریکایی داستان مردی ثروتمند است که به سرطان مبتلا و رو به مرگ است. وی تحت عمل جراحی

فیلم «بیخود از خود»(Self/Less)، ساخته تارسم سینگ، کارگردان هندی آمریکایی داستان مردی ثروتمند است که به سرطان مبتلا و رو به مرگ است. وی تحت عمل جراحی پزشکی بسیار جدیدی قرار می گیرد که خودآگاهی او را به بدن مردی جوان و سالم منتقل می کند.

آگهی

رایان رینولدز نقش کالبد تازه مرد ثروتمند را بازی می کند. وی می گوید که ایده فیلم فراتر از دانسته های او بوده و او را در ابتدا ترسانده است. هنرپیشه ۳۸ ساله کانادایی می افزاید: «ایده به نظرم جالب آمد، یعنی این ایده که خودآگاهی کسی را بردارید و به ظرف دیگری منتقل کنید و کاری کنید که ظرف جدید به کار بیافتد. همکاران من در این فیلم می گویند که از نظر علم این کار شدنی است و کسانی هستند که الان در اینباره تحقیق می کنند. اما من که از ترس، قالب تهی کرده بودم.»

فیلم « بیخود از خود» مسائل اخلاق پزشکی، مثل فرآیند عوض کردن پوست را مطرح می کند. اینکه مثلا چه کسانی حق شرکت در این کار را دارند. رینولدز در این باره می گوید: «[برای این قبیل جراحی های پزشکی]، میلیونها قانون نقض می شود، مثلا انتخاب طبیعی یا قوانین الهی. اما در عین حال آدم با خودش فکر می کند چه می شد اگر استیو جابز بیست سال دیگر هم عمر می کرد یا اینشتین ۳۰ یا ۴۰ سال عمرش طولانی تر می شد. چه می شد اگر می توانستیم عمر این مغزها و متفکران بزرگ را که اندیشه هایشان برای بشر فواید بسیار داشته است، طولانی تر کنیم؟»

در فیلم « بیخود از خود» بن کینگزلی، هنرپیشه آمریکایی و برنده جایزه اسکار نقشِ مرد ثروتمند را ایفا می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد

ژان لوک گدار از بنیانگذاران موج نو سینمای فرانسه و جهان درگذشت

آمازون پرایم با پخش آگهی «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» کنجکاوی هواداران و رسانه‌ها را برانگیخت