واشنگتن؛ نمایشگاهی برای یادبود هفتادمین سالگرد بمباران اتمی شهرهای ژاپن

واشنگتن؛ نمایشگاهی برای یادبود هفتادمین سالگرد بمباران اتمی شهرهای ژاپن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

موزه دانشگاه آمریکن در واشنگتن میزبان نمایشگاهی از عکس، نقاشی، و اشیا مربوط به بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی است. در این نمایشگاه که به مناسبت

آگهی

موزه دانشگاه آمریکن در واشنگتن میزبان نمایشگاهی از عکس، نقاشی، و اشیا مربوط به بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی است. در این نمایشگاه که به مناسبت هفتادمین سالگرد این فاجعه برگزار می شود، آثار ایری ماروکی، هنرمند ژاپنی و همسرش توشی در معرض دید بازدید کنندگان قرار می گیرد.

در زمان جنگ جهانی دوم، نیروی هوایی آمریکا روزهای ششم و نهم اوت ۱۹۴۵ شهرهای هیروشیما و ناکازاکی را با دو بمب اتمی هدف قرار دادند.

جک راسموسن، مدیر موزه می گوید: «[برگزاری نمایشگاه] فرصتی است برای گفتگو درباره مسئله ای که واقعا نیاز هست درباره اش حرف بزنیم.»

تمرکز نمایشگاه بر موضوع اهمیت نابودی سلاحهای هسته ای است و با همکاری گروهی از مورخان آموریکایی که روی این مسئله کار می کنند، برگزار شده است. آثار نمایش داده شده در واشنگتن، از موزه ای در نزدیکی توکیو به این محل منتقل شده اند.

نمایشگاه بمباران اتمی شهرهای ژاپن روز ۱۳ ژوئن کار خود را آغاز کرده است و تا ۱۶ اوت (۲۳ خردادماه تا ۲۵ مرداد ماه) در موزه دانشگاه آمریکن برپا خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟