Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«سلوک رِیک» اثر استراوینسکی در اپرای متروپولیتن نیویورک

با همکاری
«سلوک رِیک» اثر استراوینسکی در اپرای متروپولیتن نیویورک
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اپرای «سلوک ریک»، شاهکار استراوینسکی در اپرای متروپولیتن نیویورک به روی صحنه رفت. مضامین اصلی این اثر پول، عشق و جستجوی خوشبختی هستند. آهنگساز روس در این اثر فراز و فرود شخصیت "تام رِیکول" را به تصویر

اپرای «سلوک رِیک» اثر ایگور استراوینسکی در اپرای متروپولیتن نیویورک به روی صحنه رفت. رهبری ارکستر این اجرا را جیمز لواین، رهبر ارکستر و پیانیست آمریکایی به عهده داشت.

پول، عشق، جستجوی خوشبختی، از مضامین اپرای «سلوک ریک»، شاهکار استراوینسکی هستند. اپرا، داستان جوانی به نام «تام رِیکول» است که فریب وعده های ثروت و شادی شیطان را می خورد. «نیک شَدو» شیطان صفت «رِیکول» را قانع می کند که معشوقه اش را رها کند و به دنبال جاذبه های شهری بزرگ به لندن برود. به این ترتیب «رِیک» در یک گرداب می افتد.

جرالد فینلی، خواننده کانادایی صدای باس-باریتون در این اجرا «نقش نیک شَدو» و پل اَپِلبی، خواننده آمریکایی صدای تنور نقش «تام رِیکول» را اجرا کردند. جرالد فینلی می گوید: «هدف نهایی نیک این است که تام رِیکول، روحش را تسلیم او کند.»

استراوینسکی آهنگساز روس قرن بیستم طی سالهایی که در آمریکا زندگی می کرد، این اپرا را ساخته است.

پل اَپِلبی می گوید: «اپرا متنی استثنایی و درخشان دارد و استراوینسکی پیچیدگی های شخصیت درخشان، هیجان زده، و راه گم کرده “تام رِیکول” را به روی صحنه می آورد.»

پل اپلبی سه سال است در برنامه موسوم به “هنرمند جوان” اپرای متورپولوتین نیویورک شرکت می کند. وی راه خود به روی صحنه این اپراخانه را پله به پله طی کرده است.

وی درباره تجربه کار در اپرای متروپولیتن نیویورک می گوید: «کار کردن در اینجا فشارهای بسیار به همراه دارد و در عین حال تجربه ای آموزنده است. اگر بتوانید قطعه ای را متفاوت با دیگران اجرا کنید، آنگاه قوی تر خواهید شد. در اینجا یا شنا کردن یاد می گیرید یا غرق می شوید.»

اپرای «سلوک رِیک» اپرایی در سه پرده است و استراوینسکی آن را بر اساس مجموعه ای از هشت نقاشی به همین نام، اثر ویلیام وگارت، نقاش بریتانیایی قرن هجدهم میلادی ساخته است. چِستر کالمن، شاعر آمریکایی و دبلیو اچ آئودن، شاعر آمریکایی-بریتانیایی نیز لیبرتوی این اثر را تنظیم کرده اند.

جرالد فینلی می گوید: «بازتاب نواهای بسیاری از آهنگسازان دیگر را می توانید در این اپرا بشنوید، موسیقی باخ را، موسیقی موتسارت را و موسیقی هایدن را. اما این اثر نسخه برداری نیست. همه اینها از فیلتر شگفت انگیز استراوینسکی عبور کرده است. در نتیجه این اپرا همیشه متعجب تان می کند و نوایی که می شنوید غنی تر است. این اثر شما را به سفری می برد بین [سرزمین های] اپرای کلاسیک و موزیکال مدرن آمریکا.»

گزیده های بیشتر از مصاحبه یورونیوز با پل اپلبی و جرالد فینلی را در لینک زیر مشاهده کنید:

persian.euronews.com/2015/05/28/ny-met-s-young-artist-program-a-heaven-for-upcoming-opera-stars

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دوره های آموزش هنرمندان جوان در اپرای متروپولیتن نیویورک

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی