Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مرگ و تنهایی انسان در جوامع معاصر در فیلمی از اوبرتو پازولینی

مرگ و تنهایی انسان در جوامع معاصر در فیلمی از اوبرتو پازولینی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این هفته در برنامه سینمایی دیگر به سراغ فیلم «زندگی بیجان» (Still Life) ساخته اوبرتو پازولینی، کارگردان ایتالیایی می رویم. فیلم، داستان مردی به نام

آگهی

این هفته در برنامه سینمایی دیگر به سراغ فیلم «زندگی بیجان» (Still Life) ساخته اوبرتو پازولینی، کارگردان ایتالیایی می رویم. فیلم، داستان مردی به نام جان می است؛ کارمندی تنها با یک زندگی یکنواخت. کارش این است که خانواده و اقوام کسانی را که در تنهایی می میرند، پیدا کند تا در مراسم تشییع جنازه شرکت کنند. تا اینکه یک روز اخراج می شود، اما مجبور است به یک مورد آخر رسیدگی کند.

جان می، با نقش آفرینی ادی مارسان، آدمی کناره گیر و منزوی است که نمی تواند خود را با دنیایی که اساسش مصرفگرایی و رقابت است، تطبیق دهد؛ دنیایی که در آن حتی باید از مردن هم پرهیز کرد.

فیلم، تصویری نو از مرگ به دست می دهد. «زندگی بیجان» فیلمی در ژانر ملودرام یا تراژدی نیست، بلکه پازولینی از تناقضات ژانرِ کمدی غمگین استفاده کرده است.

موضوع مرگ، مسئله تنهایی انسان در جوامع معاصر را نیز مطرح می کند و پازولینی این کار را گاه شاعرانه و گاه بی پروا انجام می دهد. این فیلم ایتالیایی- بریتانیایی پایانی سحرآمیز و تاثیر گذار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد