درام «هرج و مرج کوچک»، فیلمی درباره دنیای مرد سالار مدرن

درام «هرج و مرج کوچک»، فیلمی درباره دنیای مرد سالار مدرن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آلن ریکمن در دومین تجربه کارگردانی خود به سراغ فرانسه قرن هفدهم رفته است. فیلم «هرج ومرج کوچک» داستان یک طراح فضای سبز به نام “سابین دو بارا” با

آگهی

آلن ریکمن در دومین تجربه کارگردانی خود به سراغ فرانسه قرن هفدهم رفته است. فیلم «هرج ومرج کوچک» داستان یک طراح فضای سبز به نام “سابین دو بارا” با بازی کیت وینسلت است که برای طراحی باغ اصلی کاخ ورسای برگزیده می شود. آلن ریکمن در فیلم نقش لویی چهاردهم را بازی می کند.

ریکمن و وینسلت ۲۰ سال پیش هم در فیلم “عقل و احساس” با هم همبازی بودند. کیت وینسلت در مراسم اولین اکران عمومی فیلم در لندن، درباره همکاری دوباره با بازیگر ۶۹ ساله بریتانیایی می گوید: «واقعا عالی بود..ریکمن را از ۱۹-۲۰ سال پیش می شناسم. طی این سالها با هم در تماس بودیم. او انسان فوق العاده و هنرپیشه معرکه ای است و همینطور یک کارگردان بسیار خوب است. از اینکه فرصتی دست داد که دوباره با او کار کنم، بی نهایت هیجان زده شدم.»

“سابین دو بارا” برای طراحی باغ و فضای سبز سلطنتی با چالشهای زیادی روبرو می شود: او هم باید با رقبای خود مبارزه کند، هم با قوانین و مقررات سخت و دست و پاگیر دربار بجنگد و هم تبعیضهای طبقاتی و جنسیتی دربار لویی چهاردهم را تحمل کند.

فیلم «هرج و مرج کوچک» فیلمی تاریخی نیست، درامی است که داستان آن در قرن هفدهم می گذرد. ریکمن می گوید داستان فیلم، داستانی مدرن و امروزی است. وی می افزاید: «امیدوارم، تماشاچیان متوجه شوند که لباسها و ظاهرِ مربوط به دوره ای خاص، اهمیتی ندارد و آنچه در پس این ظاهر است، همان حکایت بسیار مدرن دنیای مردسالار است که در آن همه چیز تحت فرمان مردهاست و زنها فقط شیئی زینتی هستند که براساس قیافه و لباسشان قضاوت می شوند.»

فیلم «هرج و مرج کوچک» محصول بریتانیا، در حال حاضر در این کشور اکران شده است و از اوایل تابستان در سینماهای آمریکا نمایش داده خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد