Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تور جهانی تونی سرویلو هنرمندی مشهور و موفق در دنیای تئاتر و سینما

تور جهانی تونی سرویلو هنرمندی مشهور و موفق در دنیای تئاتر و سینما
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تونی سرویلو بازیگر مشهور ایتالیایی سینما و تئاتر و صاحب نقش در فیلمهای معروف «گومورا» و «زیبایی بزرگ» که این فیلم صاحب جایزه اسکار شد، در چارچوب تور

آگهی

تونی سرویلو بازیگر مشهور ایتالیایی سینما و تئاتر و صاحب نقش در فیلمهای معروف «گومورا» و «زیبایی بزرگ» که این فیلم صاحب جایزه اسکار شد، در چارچوب تور جهانی خود، به تئاتر «سلستن» شهر لیون فرانسه می رود.

تونی سرویلو می گوید: «تئاتر بعنوان هنری مطرح است که همیشه می توان در آن با قدرت و تاثیر از شما و ما سخن راند. یعنی شخص و یا یک جمع. این وحشتناک خواهد بود اگر مردم نگران این اساس و بنیاد تمدن نباشند.»

تونی سرویلو در سال ۲۰۱۳ کارگردانی و بازیگری در تئاتر «صداهای درون» نوشته «ادواردو دی فیلیپو» را در تاتر سلستن برعهده داشت. تونی سرویلو نقش فردی را در این پی یس بازی می کند که شبی خواب می بیند همسایه اش مرتکب قتل شده است. وی به پلیس گزارش می دهد. این تئاتر جامعه ای را به نمایش می کشد که در آن تفکیکی بین واقعیت و خلاف آن وجود ندارد.

تونی سرویلو در ادامه می گوید: «این شاید یکی از تلخ ترین نوشته های ادواردو دی فیلیپو باشد. این داستان انسان است که به نظر می رسد در برابر جنایت تسلیم شده تا حدی که آنرا مانند یک رفتار طبیعی مشروع می داند. داستان جامعه ای است که راه و مسیر خود را کاملا گم کرده است و در آستانه گرفتاری به بی اخلاقی قرار دارد. متاسفانه امروز جامعه ما به آن شباهت دارد.»

تونی سرویلو اولین تاتر خود را در سن ۱۸ سالگی بر روی صحنه برد. ده سال بعد وی یکی از پایه گذاران یک گروه تاتر بنام «متحد» بشمار می رفت. گرچه از سال ۲۰۰۰ او در سینما نقش آفرینی کرد اما تئاتر، رشته اصلی اش محسوب می شود.

نونی سرویلو می گوید: «خیر دچار اسکیزوفرنی نیستم از فرصتها برای بازی در سینما و تئاتر با هدف و شوری یکسان استفاده می کنم. این موضوع به من اجازه می دهد تا طرفداران مختلفی داشته باشم و موجب خواهد شد تا تئاتر به عنوان سکویی پرتاب برای موفقیت در سینما مورد نظر قرار نگیرد.»

تونی سرویلو اولین نقش خود در سینما را در فیلم «زیبایی بزرگ» بازی کرد. این فیلم به کارگردانی «پائولو سورنتینو» در سال ۲۰۱۴ در لس آنجلس اسکار بهترین فیلم خارجی را از آن خود کرد.

تونی سرویلو در این باره می گوید: «پس از آن شب باشکوه فقط در تاتر بازی کرده ام. اعتقاد دارم این نوع جوایز باید با شور و اشتیاق زیاد دریافت شود اما موضوعی که اهمیت دارد آنست که روز بعد باید کار را از سر گرفت و از سرمستی و خوشی بیهوده اجتناب کرد.»

وی تابستان سال آینده به دنیای سینما باز می گردد. اما قبل از آن به ورشو پایتخت لهستان می رود تا در یکی از پی یس های ادواردو دی فیلیپو، نویسنده مورد علاقه اش ایفای نقش کند.

تونی سرویلو درباره ادواردو دی فیلیپو می گوید: «او با داشتن روحیه ای بالا، پویایی و از خود گذشتگی همه زندگی اش را به حرفه اش اختصاص داده است. فکر می کنم اگر افراد صاحب قدرت چنین عزم و اراده ای داشته باشند و اگر همان عشقی را که ادواردو در هنرش نشان داده داشته باشند خیلی از امور بهتر پیش خواهد رفت.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیل ویرانگر در غرب افغانستان حدود ۷۰ کشته بر جای گذاشت

روسیه دارایی‌های دو بانک اروپایی را به دلیل تحریم‌های غرب توقیف می‌کند

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند