Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فیلم «سوئیت فرانسوی»؛ اقتباسی از رمان ایرن نمیروفسکی

فیلم «سوئیت فرانسوی»؛ اقتباسی از رمان ایرن نمیروفسکی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیلم «سوئیت فرانسوی» براساس داستانی به همین نام از ایرن نمیروفسکی (Irene Nemirovsky) ساخته شده است. این فیلم به کارگردانی سائول دایب روایتگر عشق بین

آگهی

فیلم «سوئیت فرانسوی» براساس داستانی به همین نام از ایرن نمیروفسکی (Irene Nemirovsky) ساخته شده است.

این فیلم به کارگردانی سائول دایب روایتگر عشق بین یک روستایی فرانسوی با بازی میشل ویلیامز و یک سرباز آلمانی با بازی ماتیاس شوئنارتس در جریان اشغال فرانسه توسط آلمان نازی است.

ماتیاس شوئنارتس نقش فرمانده برونو فون فالک را بازی می کند.

او می گوید: «من کتاب را بعد از خواندن فیلمنامه کشف کردم و کتاب من را متقاعد کرد که در فیلم بازی کنم. از طریق دید نویسنده بود که من توانستم خودم را در این فیلم رها کنم.»

شوئنارتس می افزاید: «لحظاتی در فیلم بود مثل صحنه اعدام کردن و صحنه های مشابه که بازی در آنها دشوار بود. نمی خواهم از خودم چهره رمزآلود و یا جالب نشان دهم ولی واقعا سخت است که چنین کاری انجام دهید وقتی می دانید که این اتفاق واقعا رخ داده است. این امر بعد خاص و جدیدی به کاری که در آن لحظه انجام می دهیم می دهد. با خودتان می گویید “بسیار خوب! این اتفاق واقعا رخ داده است”.»

فیلم سوئیت فرانسوی براساس رمانی از ایرن نمیروفسکی است که در آشویتز جان باخت و دخترش پنجاه سال بعد دست نوشته های او را پیدا کرد و در سال ۲۰۰۴ به چاپ رسانید.

سائول دایب کارگردان می گوید که فشار به تصویر کشیدن چنین رمان محبوبی را حس کرده است.

دایب می گوید: «فکر کنم فشار تنها به خاطر موفقیت کتاب نبوده است. ایرن در شرایطی وحشتناک کشته شد و نتوانست نظری در مورد اقتباس از کتاب بدهد. در نتیجه مسئولیتی پدید می آید تا اقتباس به آنچه که او سعی کرده در کتاب به تصویر بکشد وفادار باشد و همینطور به روح کتاب و چیزهایی که او توصیف کرده است.»

کریستین اسکات توماس نقش مادام آنجلیر را بازی می کند که مادر شوهر مقتدر لوسیل با بازی میشل ویلیامز است.

این فیلم می تواند آخرین فیلم کریستین اسکات توماس باشد که ابتدای امسال گفته بود از روند فیلمسازی خسته شده است و ترجیح می دهد به بازی در تئاتر بپردازد.

اسکات توماس می گوید: «مدت طولانی است که کار می کنم. من از ۲۴ سالگی دارم کار می کنم. خجالت هم نمی کشم که بگویم سی سال است دارم کار می کنم. در نتیجه زمانی هست که با خودتان می گویید “بیشتر از این نمی توانم وقت بگذارم و تا همینجا خیلی شده است” و در عین حال بعد از مدتی هم شما از اینکه باید وانمود کنید که کس دیگری هستید خسته می شوید. من فقط مدتی می خواهم خودم باشم.»

اسکات توماس به زودی در تئاتر «وست اند» لندن ظاهر می شود تا نقش ملکه الیزابت دوم را در نمایشی به نام «مخاطبان» با کارگردانی پیتر مورگان بازی کند. نقشی که پیش از این هلن میرن ایفا کرده است.

فیلم «سوئیت فرانسوی» از ۲۲ اسفند در بریتانیا اکران شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد