Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آموختن ترفندهای دنیای مد در کارناوال تنریف

آموختن ترفندهای دنیای مد در کارناوال تنریف
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برنامه پویای موسوم به “مِیک” (MAKE) دوره های کارآموزی مد برگزار می کند. در این برنامه گروهی از دانشجوان ایرلندی فرصتی داشتند تا در طراحی لباس ملکه

آگهی

برنامه پویای موسوم به “مِیک” (MAKE) دوره های کارآموزی مد برگزار می کند. در این برنامه گروهی از دانشجوان ایرلندی فرصتی داشتند تا در طراحی لباس ملکه کارناوال “سانتا کروز” که در جزیره ترنیف از مجموعه جزایر قناری متعلق به اسپانیا برگزار می شود، شرکت کنند.

این برنامه بخشی از پروژه موسوم به “اراسموس پلاس” است که اتحادیه اروپا از آن حمایت می کند.اراسموس پلاس، برنامه جدید اتحادیه اروپا برای آموزش، جوانان و ورزش، شامل آموزش طولانی مدت و برنامه های عملی برای جوانان، و چند طرح همکاری بین المللی است: http://www.eurireland.ie/lifelong-learning-programme/erasmusplus-2014-2020.2101.html

موسسه ایرلندی آموزش کاربردی موسوم به “موسسه صنعتی گالوی” از سال ۲۰۱۰ تاکنون امکان تجربه کاری برای ۳۵۰ دانشجوی خارجی فراهم کرده است. تمزین، دانشجوی ایرلندی در رشته مد که در این برنامه در ترنیف شرکت کرده است می گوید: «جواهرات را با چسب داغ می چسبانیم تا الگوهای کوچکی روی لباس ایجاد کنیم. لباس ( ملکه کارناوال) خیلی بزرگ است. در یک انبار کار می کنیم. به نظرم رازآلود بودن این مکان، فوق العاده است. پیراهنها هم برق می زنند.»

برنامه پویایی بر اهمیت حضور دانشجویانی از فرهنگهای مختلف تاکید می کند. ماریوی گارسیا، مشئول هماهنگ کننده طرح “میک” می گوید: «این دوره های کارآموزی حرفه ای برای این است که دانشجویان جذب فضای کار شوند، با کار گروهی خود را وفق دهند و بتوانند شیوه هایی از انجام کار را بیاموزند که احیانا در کشور خودشان وجود ندارد. به این ترتیب ذهنشان باز و خلاقیتشان تحریک می شود و قادر خواهند بود خود را با گروههای مختلف کاری تطبیق دهند.»

ماری برنی، دانشجوی ایرلندی رشته مد است که برای طراحی لباس ملکه کارناوال به تنریف آمده است. وی می گوید: «من همیشه خیلی به مد علاقه داشتم. پارسال وقتی درباره این کارناوال شنیدم، همه چیز خیلی توجه ام را به خودش جلب کرد، لباسهای فوق العاده.»

این دانشجویان فرصت استثنایی دیگری هم در اختیار دارند: میلیونها نفر می توانند در روز پایانی کارناوال، کار آنها را بر تن ملکه جشن ببینند.

ماریوی گارسیا می گوید: «دانشجویان درنهایت از این طرح خیلی بیش از اینها حس رضایت می کنند زیرا روز آخر، زمانی که ملکه کارناوال تنریف انتخاب می شود، نیتجه تلاشهایشان را می بینند. آنها شاهد چیزی منحصربه فرد هستند که به فرهنگ ما تعلق دارد.»

حتی اگر در فینال، ملکه این دانش آموزان ایرلندی به عنوان ملکه کارناوال انتخاب نشود، تجربه آنها در این کار گروهی در تنریف فراموش نشدنی خواهد بود.

لینکهای مفید و جالب:

موسسه گالاوی: http://www.gti.ie/

کارناوال “سانتا کروز” در تنریف: http://carnavaldetenerife.com/

اینستاگرام تمزین نولان: http://instagram.com/tamsin_nolan

اینستاگرام ماری برنی: http://instagram.com/marybreheny

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سفر به دنیای ترجمه و طراحی جلد کتاب در جمهوری چک

برنامه های اروپا برای نسل اراسموس

طرح «هفت گام»، مجالی برای ملاقات رقصنده های جوان اروپایی با طراحان رقص