اجرای اپرای «یوگنی آنِگین» در دونتسک، راهی برای گریز از خشونتهای جنگ

اجرای اپرای «یوگنی آنِگین» در دونتسک، راهی برای گریز از خشونتهای جنگ
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اپرای یوگنی آنِگین، شاهکار چايکوفسکی، آهنگساز سرشناس قرن نوزدهم روس در اپرا خانه دونتسک اوکراین اجرا شد. چایکوفسکی این اپرا را براساس رمانی به همین

آگهی

اپرای یوگنی آنِگین، شاهکار چايکوفسکی، آهنگساز سرشناس قرن نوزدهم روس در اپرا خانه دونتسک اوکراین اجرا شد. چایکوفسکی این اپرا را براساس رمانی به همین نام، نوشته پوشکین نویسنده روس همعصر خود ساخته است.

این اثر در حالی اجرا می شود که خیابانهای دونتسک، در شرق اوکراین تقریبا هر روز شاهد جنگ و ناآرامی است. برای کسانیکه به دیدن این نمایش می آیند، اجرای هفتگی اپرا مجالی برای فرار از خشونتهای جنگ است.

بازیگران اپرا و باله دونتسک هنوز نمی توانند آنچه را که در اطرافشان میگذرد باور کنند.

آرتیو یاروشویچ، خواننده اپرا و بازیگر نقش اصلی می گوید که باز نگه داشتن تئاتر و اپرا در شهری که در اشغال شورشیان است کار بسیار مشکلی بوده است. وی می افزاید: «در شوک هستم. خیلی ها رفته اند و آینده ما روشن نیست. شاید اپراخانه ما تعطیل شود. بلاتکلیف هستیم، کسی به ما کمک نمی کند، حقوق دریافت نمی کنیم. وضعیت سختی است. اما اگر آواز هم نخوانیم کارمان تمام است.»

زمانی افراد زیادی برای دیدن نمایشهایی که در طول هفته چندین بار در این اپرا خانه تکرار می شد، به اینجا می آمدند.

یکی از تماشاچیان می گوید: «البته وضعیت عجیبی است. اوضاع خطرناک است اما همچنان می خواهیم شادی را به زندگی مان بیاوریم، خوشبین باشیم و روحیه مان را حفظ کنیم. به همین دلیل است که اینجا می آییم.»

موسیقی برای مخاطبین و بازیگران تنها غذای روح نیست بلکه راهی نیز برای گریز از نفرین جنگ است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟