Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سینمای چهاربعدی؛ تجربه فیلم با حواس پنجگانه

سینمای چهاربعدی؛ تجربه فیلم با حواس پنجگانه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سینمای سه بعدی و آی مکس را فراموش کنید. آخرین فناوری در عرصه پخش تصاویر که در سینماهای انگلیس به کار گرفته شده 4DX یا سینمای چهار بعدی است. تجربه ای

آگهی

سینمای سه بعدی و آی مکس را فراموش کنید. آخرین فناوری در عرصه پخش تصاویر که در سینماهای انگلیس به کار گرفته شده 4DX یا سینمای چهار بعدی است. تجربه ای تازه که به تماشاگر امکان بهره گیری از همه حواس پنجگانه را می دهد.

مجموعه سینه وُرد در شهر میلتون کینِز نخستین سالن نمایش 4DX خود را افتتاح کرده است. سالنی که با استفاده از فناوری های پیشرفته، از صندلی های هوشمند گرفته تا جلوه های ویژه، تجربه ای بی بدیل برای تماشاگران رقم می زند.

جاستین اسکینر، معاون رئیس بازاریابی سینه ورد، می گوید: «ما آنقدر به خودمان زمان دادیم تا مطمئن شویم این فناوری در سطح تماشاگران فهیم انگلیس باشد. آنها انتظارات بالایی دارند و ما می خواهیم با فناوری جذاب 4DX هیجان زده شان کنیم. تجربه ای عالی و لطیف که مشتریان ما عاشقش خواهند شد.»

ساخت این سالن نمایش تازه پنج ماه به طول انجامیده و اکنون با ۱۴۰ صندلی و پرده ای محدب با ابعاد ده متر و نیم در شش متر، آماده بهره برداری است.

این فناوری که در کره جنوبی توسعه یافته، در حال حاضردر ۱۵۰ سالن و ۳۰ کشور جهان به کار گرفته می شود.

یکی از تماشاگران می گوید: «تجربه ای رویایی بود. چیزی که برایم جالب بود این بود که کاملا فراموش کردم صندلی ها تکان می خورند و این بعدی تازه به فیلم اضافه کرد. تجربه فوق العاده ای بود. خیلی با دیدن فیلم روی مبل خانه تفاوت دارد. خیلی جالب بود.»

دیگری می افزاید: «صندلی تکان می خورد، یک جایی از فیلم حباب پخش شد، از جلو دود بلند شد، از اینجا و آنجا آب پاشید و باد و صفحه های فشاری در پشت هم عالی بودند. مثل ترن هوایی شهربازی بود.»

حالا باید انتظار فراگیر شدن این فناوری در سالن های سینمای سراسر دنیا را کشید. هرچند بدون شک، این پدیده هرگز جای سینمای سنتی را تنگ نخواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد