Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

فیلم «رقاص بیابان» در جشنواره فیلم سانتا باربارا

فیلم «رقاص بیابان» در جشنواره فیلم سانتا باربارا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سی امین دوره جشنواره فیلم سانتا باربارا با نمایش «رقاص بیابان»، فیلمی براساس زندگی یک رقاص ایرانی گشایش یافت. افشین غفاریان رقاص خود آموخته ای است که

آگهی

سی امین دوره جشنواره فیلم سانتا باربارا با نمایش «رقاص بیابان»، فیلمی براساس زندگی یک رقاص ایرانی گشایش یافت.

افشین غفاریان رقاص خود آموخته ای است که رویایش باعث به خطر افتادن زندگی اش می شود. او به همراه دوستانش در دانشگاه تهران یک گروه رقص زیرزمینی تشکیل می دهد. آنها با پا گرفتن گروه شان، خود را برای یک اجرای مخفی در وسط بیابان آماده می کنند. ولی نمایش با اعتراضات نتایج انتخابات سال ۸۸ مصادف می شود.

این فیلم اولین فیلم بلند ریچارد ریموند، کارگردان بریتانیایی است. اومی گوید: «افراد بسیاری با من تماس گرفتند و گفتند خود شاهد صحنه های بسیاری از فیلم بوده اند و آنچه برای افشین اتفاق افتاد برای دوستشان اتفاق افتاده است. من همچنین نامه هایی از افرادی که ایرانی نبودند دریافت کردم که به شیوه های مختلف مورد ظلم قرار گرفته اند و آنها هم توانستند با فیلم ارتباط برقرار کنند.»

فریدا پینتو، که در فیلم «میلیونر زاغه نشین» بازی کرده بود، در فیلم «رقاص صحرا» نقش الهه را ایفا می کند که به گروه رقص زیرزمینی می پیوندد. او درباره آماده سازی برای فیلم می گوید: «وقتی در استودیوی رقص و در مقابل آیینه می رقصیم و فردی در حال نگاه کردنمان است دستپاچه می شویم و به این فکر می کنیم که او مرا مورد قضاوت قرار می دهد و حتما خیلی بد می رقصم. ولی بعد از یک سال تمرین طرز فکرمان عوض می شود و به مرحله ای می رسیم که دیگر نگاه و گفته دیگران اهمیت ندارد.»

فیلم «رقاص بیابان» در ماه آوریل در سینماهای آمریکا به نمایش در خواهد آمد.

۱۹۷ فیلم از ۵۷ کشور مختلف در جشنواره فیلم سانتا باربارا به نمایش در می آید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد