بوسای واقعی؛ آلبوم جدید موسیقی کنی جی

بوسای واقعی؛ آلبوم جدید موسیقی کنی جی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کنت بروس گورلک که با نام هنری «کنی جی» شناخته می شود چهاردهمین آلبوم موسیقی استودیویی خود را منتشر می کند. «شب های برزیل» او ادای احترامی است به سبک

آگهی

کنت بروس گورلک که با نام هنری «کنی جی» شناخته می شود چهاردهمین آلبوم موسیقی استودیویی خود را منتشر می کند. «شب های برزیل» او ادای احترامی است به سبک بوسا نوا یا گرایش نو، که نوعی سبک محبوب برزیلی از ترکیب موسیقی سامبا و جاز است.

کنی جی می گوید: «بوسا نوآ سبکی است که من می خواستم روی آن کار کنم بخاطر اینکه واقعا شیوه و سبک موسیقی بوسا نوا را دوست دارم. من شیوه ای را که استادان قدیمی جاز برخی از ملودی ها و آکوردها را اجرا می کردند، دوست دارم. همینطور سبکی را که صدای ساکسیفون اجرا می شد. بنابراین می خواستم خودم را با اجرای این سبک امتحان کنم.»

این آلبوم گویای ویژگی های ساکسیفونیست ۵۸ ساله آمریکاییست که آهنگ های سبک بوسا نوا مانند «کورکوفادو» و «دختری از ایپانما» را به همراه چندین قطعه از ساخته های خودش از جمله «بوسای واقعی» اجرا کرده است.

او می افزاید: «من به کارهای نوازندگان سبک قدیمی جاز گوش می کنم بخاطر اینکه برای بهتر شدن تکنیک نوازندگی خوبند و من آنها را خیلی تمرین می کنم. اما وقتی دارم یک قطعه موسیقی می نویسم و یا موسیقی خودم را اجرا می کنم، خودم را از آنها جدا می کنم.»

کنی جی از ۱۹۸۲ کارهایش منتشر می شود و از آن زمان تاکنون بیش از ۷۵ میلیون از دیسکهای موسیقی او به فروش رفته است. آلبوم « شب های برزیل» در ماه ژانویه منتشر می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟