تیم برتون دنیای نقاش «چشمان بزرگ» را به تصویر می کشد

تیم برتون دنیای نقاش «چشمان بزرگ» را به تصویر می کشد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تیم برتون با فیلم «چشمان بزرگ» به سراغ دنیای مارگارت کین، نقاش آمریکایی دهه ۶۰ میلادی رفته است که در نقاشی هایش چشمان افراد را بزرگتر از اندازه طبیعی

آگهی

تیم برتون با فیلم «چشمان بزرگ» به سراغ دنیای مارگارت کین، نقاش آمریکایی دهه ۶۰ میلادی رفته است که در نقاشی هایش چشمان افراد را بزرگتر از اندازه طبیعی اش تصویر می کرد.

فیلم داستان یکی از افسانه ای ترین کلاه برداریهای هنری تاریخ را هم بازگو می کند. سالها نقاش دیگری به نام والتر کین ادعا می کرد که این نقاشیها کار او هستند. بالاخره معلوم شد که همسر او مارگارت خالق واقعی این آثار است و شوهرش با زورگویی او را مجبور کرده بود بپذیرد که نقاشیها به اسم وی ثبت شود. تیم برتون در مراسم نمایش فیلم در نیویورک می گوید: «داستان فیلم، ترکیب داستانهای فیلم های ژانر وحشت، عشقی، کمدی بود. حس کردم از آن داستانهایی است که من دوست دارم.»

کریستوف والتس، بازیگر اتریشی – آلمانی که نقش والتر کین را بازی می کند می گوید که علت علاقه اش به بازی در این فیلم رابطه بین والتر و همسرش مارگارت بوده است. این زوج بر سر این که چه کسی قلم موی نقاشی را در دست داشته است و در نتیجه حق مؤلف در مورد این مجموعه نقاشی ها، کارت پستالها، و بازسازی آنها به صورت هنر پاپ به چه کسی تعلق دارد، با هم اختلاف پیدا می کنند. این مجموعه برایشان ثروت هنگفتی به ارمغان آورده بود.

کریستوف والتس می گوید: «درباره این داستان هیچ نمی دانستم. تصاویر را دیده بودم. اما نقاشیها را دست نمی شناختم آنها را فقط به صورت کارت پستال یا در تقویمها دیده بودم. به یاد دارم اولین بار که آنها را دیدم، به نظرم نسبتهای ناهنجار بین اندازه سر و چشمها در مقایسه با اندازه های بدن و پس زمینه های بی روح وخشک، وحشت آور بود.»

نقش مارگرت کین را اِیمی آدامز، بازیگر آمریکایی ۴۰ ساله بازی می کند. وی توانسته مارگرت کین واقعی را ملاقات کند. ایمی آدامز می گوید: «مارگارت کین شخصیتی است که وقتی فیلمنامه را می خوانید، باید درباره اش فرضهای زیاد کنید. وقتی با او ملاقات کردم، جواب سؤالهایم را پیدا کردم و امیدوارم شخصیت او را طوری به تصویر در آورده باشم که هم احترام او حفظ شود و هم دقیق باشد.»

والتس و آدامز برای بازی در فیلم «چشمان بزرگ» نامزد دریافت بهترین بازیگران نقش اول در هفتاد و دومین دوره جوایز گلدن گلوب هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد