Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

"انقلاب نرم" در بلژیک

"انقلاب نرم" در بلژیک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

برنامه نسل نو نقش شهروندان در جامعه را بررسی می کند و در آغاز انقلابی را که جوانان بلژیکی در این زمینه ایجاد کرده اند را بررسی می کند. یک گروه از این جوانان بلژیکی یک بازی را طراحی کرده اند که هدف آن تقویت حس اجتماعی بودن و همیاری و همکاری با یکدیگر است. این حرکت “انقلاب نرم” نام گرفته است.

یانیک، شهروند بلژیکی برای ایجاد تغییراتی در یک سوله متروکه در نزدیکی بروکسل مصمم است. وی راهی برای تشویق مسئولان محلی یافته تا آنها مقامات بروکسل را برای بازبینی این مکان تحت فشار قرار دهند.

یانیک شاندن می گوید: «این سوله بزرگ مترکه واقع در ورودی نینو و در نزدیکی بروکسل مکانی خاص برای ساکنان بروکسل محسوب می شود.»

یانیک در ادامه می گوید: «ایده اصلی ایجاد پارکی است برای آنکه مردم از این مکان مانند محلی که متعلق به خودشان است استفاده کنند. ما خواهان حمایت و کمک مردم هستیم همه می توانند از ۱۰ تا ۷۵۰ یورو برای بازسازی این مکان کمک کنند. با بیش از ده یورو می توان در اینجا یک متر مربع فضای سبز درست کرد و سپس با بیش از این مبلغ می توان گلدانهای گل و یا سبزه خریداری کرد.»

کمک و مشارکت لینرت، شهروند دیگر در شهر خود بیشتر در حوزه تکنولوژی بوده است. وی به جوانان کمک می کند تا در دنیای مجازی خلاقیت و نوآوری داشته باشند.

لینرت موتار می گوید: «این می تواند شامل عکاسی و کار با نرم افزارهای مربوط به آن باشد و یا پخش فیلمهای کوتاه. من تلاش می کنم تا به این جوانان کمک کنم، آنها هم به من انرژی می بخشند و برای کاری که می خواهم بکنم الهام بخش من خواهند بود .»

لینرت، یانیک و همچنین باوو طراح انقلاب نرم هستند. این طرح شامل داوطلبانی است با یک برنامه ساده. هدف آنها ایجا تغییر در دنیای پیرامون خود بوسیله بسیج کردن مردم برای همکاری و همیاری با یکدیگر در زندگی روزمره است.

باوو بلانکائرت، درباره انقلاب نرم می گوید: «این امکان وجود دارد که هر کسی برای خود انقلاب نرم درست کند و این ایده را گسترش دهد. زمانی که مردم می گذارند کودک درونشان صحبت کند برای ما موضوعی دوست داشتنی است این موضوع اجازه می دهد تا رویاهای بیشتری داشته باشیم.»

آخرین ابتکار آنها پشتیبانی کمیسیون اروپا را درپی داشت. آنها بازی را به نام “خوشبختی را انتخاب کن” طراحی کردند. بازیکنان در مقابل یک چالش قرار دارند آنها باید مشکلات شخصی خود را با نوعی هماهنگی و توازن با جامعه حل کنند.

لینرت موتار می گوید: «همسایه های من ناراضی هستند و شکایت دارند، آیا به جشن خود با دوستانم ادامه دهم؟ در غیر اینصورت از خوشی خود گذشته ام و اگر جشن را ادامه دهم راحتی و منفعت جمعی به زیر سئوال رفته است.»

جورجیو گوازوگلی مارینی از مسئولان هماهنگی برنامه اراسموس می گوید: «در برخی مواقع بازیها بسیار جدی هستند طوری که جوانان در این بازی چیزهایی کشف می کند و فرا می گیرد. حتی آنها بدون آنکه کاملا متوجه باشند تاکتیک و استراتژیهایی را به اجرا در می آورند و از بازی لذت می برند.»

لینرت موتار در ادامه می گوید:«این یک جنبش کوچک برای ایجاد حساسیت در جامعه است. در بین جوانان خلاقیتهای زیادی وجود دارد. ارائه مکانی بغیر از مدرسه برای آنکه جوانان خلاقیتهای خود را نشان دهند و نظرشان را بیان کنند یک ضرورت است. »

جورجیو گوازوگلی مارینی می گوید: «این یک روش جالب برای جلب توجه مردم است. همه این پروژه ها در برنامه ما قرار دارند. برنامه هایی چون تبادل دانشجو موسوم به اراسموس نیز برای کمک به جوانان ایجاد شده است. به عنوان مثال این برنامه به جوانانی که می خواهند در آینده شرکت خود را داشته باشند و کارآفرینی کنند کمک می کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سفر به دنیای ترجمه و طراحی جلد کتاب در جمهوری چک

برنامه های اروپا برای نسل اراسموس

طرح «هفت گام»، مجالی برای ملاقات رقصنده های جوان اروپایی با طراحان رقص