Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

علاقۀ جوانان اروپایی به مناطق روستایی

علاقۀ جوانان اروپایی به مناطق روستایی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

زندگی در شهر، سرگرمی ها و هیاهوی آن و همینطور فرصت های شغلی که می توان در آن یافت، همۀ اینها جوانان را به خود جلب می کند.

با این حال برخی خواهان چنین زندگی نیستند. آنها تفاوتی با دیگران ندارند اما زندگی روستایی را ترجیح می دهند. در اسپانیا با ۳۶ جوانی که از ۹ کشور اروپایی می آیند، آشنا می شویم.

“هوگو بارتاله” ۲۲ ساله است و با اینکه در دانشگاه ثبت نام کرده، تصمیم گرفته در روستای خود زندگی کند و از راه دور به تحصیل ادامه می دهد: “برخی افراد از مناطق روستایی می ترسند، چون از همه چیز دور هستیم و همۀ این خدمات گوناگون و زندگی اجتماعی وجود ندارد اما به نظر من، نگاه بخشی از جوانان به روستا در حال تغییر است.”

این جوانان توسط انجمن بین المللی جوانان کاتولیک روستایی و کشاورز، گرد هم آمده اند و به مدت یک هفته در شهر “تولِدو” در اسپانیا برنامۀ آنها، بحث و گفتگو، بازی، تبادل نظر در مورد توسعه پایدار و فرهنگ خواهد بود.

هوگو بارتاله در ادامه می گوید: “این انتخاب و تصمیم من، گاهی اوقات عجیب به نظر می آید. وقتی می گویم من دانشجو هستم و از راه دور تحصیل می کنم، مردم تصور می کنند که من هیچ رابطۀ اجتماعی با هم سن و سال های خودم ندارم در حالی که به کمک فناوری های جدید، ما با دوستان خود در رابطه هستیم و تازه این فرصت را داریم که با افراد دیگر هم ارتباط داشته باشیم و اگر فقط در محیط دانشجویی بودیم، اینطور نبود.”

به گفتۀ سازمان ملل متحد، هر روز ۱۸۰ هزار نفر در جهان به شهرستانها مهاجرت می کنند. اما با این بحران اقتصادی، “نوئلیا” می گوید در اسپانیا گاهی اوقات برعکس این امر رخ می دهد: “سن متوسط مردم در روستاها خیلی بالاست و خیلی از افراد مسن هستند. در حقیقت جوانان نمی خواهند اینجا بمانند، اما در هر صورت، اکنون برخی از مردم شهرها را ترک می کنند، مانند زمان گذشته که روستاها را ترک می کردند. بر اثر این بحران، مردم دارند به روستاها برمی گردند.”

مهاجرت از روستاها یا از شهرها، موضوع گردهم آیی امشب است که با حمایت اتحادیه اروپا و شورای اروپا صورت می گیرد و جوانان اروپایی با مهاجرانی از جنوب آمریکا و آفریقا دیدار می کنند.

پذیرش مهاجران در مناطق روستایی، مسئلۀ مهمی است چرا که در این مناطق ارتباط کمتری با مهاجران وجود دارد و اعتماد به آنها دشوارتر است.

در اروپا، ۱۳ میلیون نفر جوان که بین ۱۵ تا ۲۴ سال دارند در مناطق روستایی زندگی می کنند.

“آنیا” دختر یک خانوادۀ کشاورز است و خواهان بهبود شرایط جوانان در روستاهاست: “برخی از جوانانی که در روستاها زندگی می کنند، انگیزۀ هیچ کاری را ندارند. حتی دوست ندارند به شهر بروند. من می خواهم به آنها کمک کنم تا درک کنند که برای بهبود زندگی خود و برای اینکه زندگی آنها از زندگی پدر و مادرشان بهتر باشد، باید دست به کار شوند و تغییری ایجاد کنند.”

تغییری برای اینکه شهرها و روستاها با یکدیگر تفاهم بیشتری داشته باشند و جوانان در هر دو طرف، شاد کام و پیروز باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سفر به دنیای ترجمه و طراحی جلد کتاب در جمهوری چک

برنامه های اروپا برای نسل اراسموس

طرح «هفت گام»، مجالی برای ملاقات رقصنده های جوان اروپایی با طراحان رقص