Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رنه فلمینگ در اپرای متروپولیتن نیویورک

با همکاری
رنه فلمینگ در اپرای متروپولیتن نیویورک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اپرای رودلیندا برای اولین بار در قرن هیجدهم میلادی در سال 1725 سروده شد و در لندن به روی صحنه رفت و اکنون نزدیک به سیصد سال بعد، اپرای متروپولیتن نیویورک، میزبان این اپرا و میزبان رنه فلمینگ سوپرانوی بلند آوازه آمریکایی در نقش رودلیندا است.

رنه فلمینگ:

“شخصیت رودلیندا، با زنان قهرمان در دیگر نمونه های اپرا که اغلب زنان جوان و زیبا هستند و نقش یک قربانی را دارند متفاوت است. اما رودلیندا، اپرا را با فاجعه عظیمی آغاز می کند. در سوگ و ماتمی بزرگ است و یک مادر نیز هست. اما او بسیار با هوش است و از خود شجاعت بی مانندی نشان می دهد. او از آن دختران ساده ای نیست که ما سوپرانوها معمولا نقش آنها را بازی می کنیم.”

در این داستان عاشقانه، عشق با توطئه سیاسی درآمیخته است. ملکه رودلیندا قهرمانی جسور است. همسر او که شاه قانونی بوده در تبعید چشم از جهان می بندد و راه برای انواع توطئه برای تصاحب قدرت و از سوی دیگر برای کشف دوباره امیدهای برباد رفته باز می شود.

رنه فلمینگ:

“چیزی که من در کار جرج هندل دوست دارم، اینست که موسیقی او عمیقا احساسی است، بدون اینکه سنگین باشد. یک سادگی و روشنی در کار است. کیفیت صوتی ابزار و تنظیم آهنگ و ابتکارهایی که در بطن اجرا پیش می آید، همه صمیمی و مانوس است. همه این عناصر در موسیقی او گردهم می آیند تا معنای حقیقی انسان بودن را بیان کنند و من این را دوست دارم.

نکته دیگری که در مورد این اپرا جالب است اینکه شخصیت ها در شرایطی غم انگیز به صحنه داستان می پیوندند، اما اپرا دارای پایانی خوش است و این چیزی است که در اپراهای دیگر به ندرت دیده می شود.

وقتی برای اولین بار اینجا و در این اپرا خواندم، از برخی حتی ای میل های ناامید کننده دریافت کردم. زیرا معمولا مردم به اپرا می آیند تا در طول اجرا همواره فریاد سوپرانوها را بشنوند. چیزی که در رودلیندا نیز هست، اما نه در پایان آن!”

برای دانستن بیشتر درباره گفتگوی یورونیوز با هری بیکت رهبر ارکستر و رنه فلمینگ سوپرانوی آمریکایی، روی لینک زیر کلیک کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی

قهرمان؛ اثری پیشگامانه با هدف شکستن پیش‌فرض‌ها دربارهٔ اُپرا