Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کلئوپاترا به ورسای می رود

با همکاری
کلئوپاترا به ورسای می رود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

درفضای بسیار زیبای اپرای سلطنتی در ورسای، نمایشنامه ژولیوس سزار، شاهکار گئورگ فریریش هندل، بر روی صحنه است.

شخصیت اصلی این نمایشنامه، کئوپاترا است که نقش آن را سونیا یونچوا، خواننده سوپرانوی اهل بلغارستان بازی می کند. او برنده جایزه اوپرالیاست، که معروفترین جایزه در زمینه اپراست.

سونیا در مورد شخصیت کلئوپاترا می گوید:“کلئوپاترا مصداق بارز شخصیت یک زن است. او بسیار زیرک است و مجبور است که تصمیماتی جدی بگیرد. او می داند چگونه از ابزاری که در اختیار یک زن سیاستمدار است استفاده کند. او اغوا گر است، صحنه سازی می کند و مخصوصا برای سزار نقش بازی می کند و سپس عاشق سزار می شود که من آن را دوست دارم. بعد اوضاع به هم می ریزد، من همه چیزم را از دست می دهم، قصرم، قدرتم و سزار را از دست می دهم و ما به حال مرگ می افتیم، اما دست آخر پیروز می شویم.”

سونیا یونچوا، سوابق درخشانی دارد، او فارغ التحصیل در زمینه پیانو و صداست، برنده جوایز بین المللی بسیاری شده و افتخار کار با هنرمندان طراز اولی از جمله ویلیام کریستی و پلاسیدو دومینگو را در کارنامه دارد.البته در شروع کارش، بخت هم با او یار بوده است.

او در این مورد می گوید:“هنگامی که نوجوان بودم، ظاهرم بیشتر از سنم نشان می داد و یک نفر به من گفت: تو صورت زیبابی داری و پرحرفی و من تو را برای تلوزیونم استخدام می کنم. اینطور بود که در تلویزیون استخدام شدم.”

سونیا درباره ادامه فعالیت هنریش می گوید:” در حال حاضر باید خیلی جدی کار کنم و مثل کلئوپاترا تصمیم بگیرم. البته خوانندگی ازاینکه ملکه مصر باشی، ساده تر است. اما خوب کار بر روی صحنه برایم طبیعی است و در هر صورت می خواهم که روی صحنه باشم. من این سبک از زندگی را انتخاب کرده ام و با آن راحتم.

من دوست دارم که در سبک های مختلف مثل باروک و جازبخوانم. عاشق سبک” بل کانتو” هستم و این رنگی تازه ای بر فعالیت حرفه ای من است. من در هردو سبک کار خواهم کرد تا ببینیم چه می شود.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی

قهرمان؛ اثری پیشگامانه با هدف شکستن پیش‌فرض‌ها دربارهٔ اُپرا