شوپن و لیست از اجرای یوندی لی پیانیست چینی لذت می برند

با همکاری
شوپن و لیست از اجرای یوندی لی پیانیست چینی لذت می برند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

In partnership with:

در برنامه این هفته موزیکا به چین می رویم؛ در یکی از مجلل ترین سالنهای کنسرت دنیا، در پکن، درست نزدیک شهر ممنوعه، یوندی لی پیانیست مشهور چینی قطعاتی از شوپن و فرانتس لیست را با انگشتان جادویی خود برای علاقمندان می نوازد.

نظر او ساعاتی پیش از آغازکنسرت :“مردم پکن خیلی علاقمندند و بسیاری از آنها به کنسرتهای من می آیند. آگاهی آنها از موسیقی هم بالاست و در این زمینه آدمهای حرفه ای ای محسوب می شوند. من برای امشب صد درصد آماده ام و می خواهم نه تنها از نظر فنی سنگ تمام بگذارم، بلکه می خواهم با تمام احساس هم بنوازم.”

یوندی لی با موزیک شوپن بود که توانست ده سال پیش خود را بعنوان یک ستاره مطرح کند. هم اکنون او این کار را با اجرای قطعاتی از فرانتس لیست ادامه می دهد؛ در سالی که دویستمین سالگرد تولد این آهنگساز و پیانیست شهیر مجارستانی هم هست.

واقعیت این است که چین نه تنها موفق شده خود را بعنوان یک قدرت اقتصادی مطرح کند، بلکه حرفهای زیادی هم در زمینه فرهنگ، هنر و موسیقی دارد. پکن پایتخت این کشوردر حال تبدیل به یکی از مراکز هنری دنیاست و درست به همین خاطر یوندی پس از تحصیل در اروپا، این شهر را برای زندگی برگزیده است؛ جایی که ارتباط برقرار کردن با علاقمندان هم به مراتب برای او آسانتر است.

او در ادامه صحبت های خود می گوید:“هدف من بعنوان یک هنرمند و پیانیستی که ذوق هنری را در خود می بیند، یک اجرای عالی است و با آن به وجد می آیم و خوشحال می شوم. وقتی در حال برنامه ریزی برای یک کنسرت هستم، هیجان زده می شوم و برای اجرا بی تابی می کنم وفکرم درگیر نوتهای موسیقی می شود . الان سعی می کنم بیشتر خودم را کنترل کنم و هر چه را در توان دارم، در شب کنسرت ارائه کنم. فکر می کنم که خود شوپن و لیست هم از اجرای امشب من لذت ببرند و خوشحال بشوند، برای اینکه من برای این اجرا، دویست درصد تمرکز دارم و می خواهم با احساسم قطعات آنها را بنوازم.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی

قهرمان؛ اثری پیشگامانه با هدف شکستن پیش‌فرض‌ها دربارهٔ اُپرا